Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku
6 000 Kč / rok
Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací
Manjunath Patgar (zemědělec)
Mangala Patgar (vychovatelka ve školce)
Government Higher Primary School
4. třída ZŠ
kannadština
ještě neví
hraní her
Dobrý den. Mé jméno je Dilip a chodím už do čtvrté třídy! Musí mě tam ale vozit tatínek, protože nemůžu pořádně chodit. Každý den se s rodiči modlíme v našem rodném jazyce – kannadštině. Mám ho moc rád a je to určitě můj nejoblíbenější předmět ve škole. Mám moc rád zeleninu, zvláště když mi ji maminka uvaří.
Můj tatínek je rybář, ale nevlastní svojí loď, je zaměstnaný za denní plat. Protože rybaří na moři, dostává se občas do nebezpečných situací a bojím se o něj. Během období dešťů není sezóna na rybaření, takže je asi čtyři až pět měsíců bez práce. Nedávno měla babičku operaci srdce, což stálo spoustu peněz, ale alespoň je jí teď lépe. Dítě je podvyživené a má slabé nohy.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®