Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Fatuma Namutebi

Fatuma Namutebi

Země:

Uganda Uganda

Věk:

7 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Kasirye Muhamad (práce v zemědelství)

Namulinda Jackline (práce v zemědelství)

Děti

sestra Nalunga Sharuwa (14 let)

bratr Kasirye Muhamad (2 roky)

Vzdělání a zájmy

Škola

Bulondo P/s

Tabule (ABC)

nejvyšší ročník předškolního zařízení

Formulář

nauka o číslech

Zaměstnanec

zdravotní sestra

Hobby

skákání přes švihadlo

Více o dítěti

Ahoj, jmenuji se Fatuma a učení mě velmi zajímá. Ve škole dosahuji dobré výsledky. Vždy jsem mezi deseti nejlepšími. Ráno se probouzím naprosto spontánně a do školy se těším. Škola, kam chodím, se nachází asi 2 km od mého bydliště ale daří se mi chodit včas. Prý jsem společenské a přátelské povahy. Pokud mě někdo o něco požádá, ráda vyhovím, a pokud možno ihned. Baví mě i vypracovávání domácích úkolů. Je to to první, do čeho se pouštím poté, co přijdu ze školy. K mým oblíbeným jídlům patří palačinky. Jsem ráda, když se moje snaha setká s pochopením a oceněním ale znechutí mě, když se něco nepodaří. Mám jednu nedobrou vlastnost – příliš často a v nepřiměřeném množství konzumuji cukr – a nerada to přiznávám.

Pocházím z pětičlenné rodiny, jsme tři děti. Denně chodím do školy vzdálené cca 2 km od místa mého bydliště. Naše rodina žije v domě vybudovaném z hlíny, pokrytém střechou ze železných plátů. Naše živobytí je závislé na zemědělské činnosti – pěstujeme maniok, kukuřici a fazole pro vlastní potřebu. V úrodnějších letech část produkce prodáváme. Pozemek, na němž plodiny pěstujeme, je ovšem malý a úroda příliš velká nebývá. Můj otec provozuje ještě další činnost – zpracovává dřevo na hnědé uhlí. Byl to zdroj našeho dodatečného příjmu a naše momentální ekonomická situace se zhoršila díky restriktivnímu vládnímu opatření proti kácení stromů. Na pozemku pracují moji rodiče společně. Jejich výdělky jsou však nízké a zajistit prostředky na obživu a na úhradu školních výloh pro nás děti je nesnadné. Do budoucnosti bychom chtěli přikoupit další ornou půdu, rozšířit pěstování plodin a provozovat tzv. „udržitelné“ zemědělství. Můj otec se také podílí na komunálních pracích.

Fatuma Namutebi

Vytisknout profil   ID: 39617

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Fatuma Namutebi

Země:

Uganda Uganda

Věk:

7 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí