Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Frank Mutebi

Frank Mutebi

Země:

Uganda Uganda

Věk:

12 let

Pohlaví:

chlapec

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Kato Mutebi (práce v zemědělství)

Sylivia Nabweteme (zemřela)

Děti

bratr Lukabwe John (6 let)

Vzdělání a zájmy

Škola

Hand In Hand Uganda

Tabule (ABC)

1. třída ZŠ

Formulář

psaní

Zaměstnanec

stavitel

Hobby

fotbal

Více o dítěti

Ahoj, jmenuju se Frank. Jsem dobře vychovaný a rád trávím čas se svými kamarády, ale taky se moc rád peru, hlavně když mě někdo otravuje. Nemám ale rád ty, kteří bezdůvodně bijou ostatní. Učení se mě moc baví, ale protože navštěvuju školu pro normální děti, není pro mě jednoduché držet s nimi krok. Naučil jsem se ale dobře psát. Rád se dělím o jídlo s ostatními dětmi ve třídě. Jsem kreativní a umím vyrábět míče z banánových vláken, s kterými si pak můžu hrát. K jídlu mám nejradši rýži, banány, maso a kuře. Když získám sponzora, začnu chodit do školy pro hluchoněmé a budu moct dál pokračovat ve studiu.

Moje rodina se skládá z pěti členů.Jmenovitě mé babičky, strýce, tety, mého sourozence a také mě. Bydlíme v cihlovém domku se třemi místnostmi a plechovou střechou, který není omítnutý. Moje maminka umřela a babička se rozhodla, že se o nás vnoučata postará. Táta se o nás moc nezajímá. Nedává nám peníze a navštěvuje nás jen občas. O placení školného a nákup oblečení se starají hlavně teta a strýc. Na jídlo pěstujeme vlastní plodiny a také máme malé pole s kávou, kterou prodáváme na přivýdělek. Babička se účastní událostí v naší komunitě. Navštěvuje pohřby, svatby a pomáhá starat se o čistotu zdrojů vody. Společně jako rodina navštěvujeme kostel a vycházíme dobře i s ostatními členy naší komunity. Máme se moc rádi. Když získám sponzora, budu navštěvovat školu pro hluchoněmé, ale protože je od našeho domova 37 kilometrů daleko, budu muset zůstávat tam a nebudu se po vyučování vracet domů. Do budoucna by moje rodina chtěla dokončit stavbu domu a omítnout ho zevnitř i zvenku. Také bychom chtěli začít chovat prasata, protože je to investice, která se rychle vrací.

Frank Mutebi

Vytisknout profil   ID: 39584

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Frank Mutebi

Země:

Uganda Uganda

Věk:

12 let

Pohlaví:

chlapec

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí