Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací
Satyaraj (dělník)
Anjali (služebná)
sestra Ramyashree (15 let)
Government School
9. třída ZŠ
kannadština, psaní
dosud není rozhodnuta
tanec
Dobrý den! Jmenuji se Jamuna, je mi 19 let a studuji v 9. ročníku. Bohužel mám intelektový handicap. Nejsem schopna mluvit, což má velmi negativní dopad na moje možnosti se vyjadřovat. Ráda píšu. Mám různé rutinní činnosti, které velice ráda vykonávám. K mým oblíbeným jídlům patří kuře. Často si hrajeme spolu se sestrou.
Můj otec se jmenuje Satyaraj, je mu 42 let, pracuje jako holič, maminka se jmenuje Anjali, je jí 38 let a pracuje jako domácká dělnice. Mám mladší sestru Ramyashree, které je 15 let a studuje v 10. ročníku. Bydlíme v najatém domě. Všichni musíme tvrdě pracovat, abychom získali dostatečné prostředky k pokrytí rodinných výdajů. Rodiče by nám dětem rádi poskytli kvalitní vzdělání, k tomu však naše příjmy nejsou dostačující a proto bychom byli rádi, kdybychom mohli získat finanční podporu.
Dítě má poruchu intelektu.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®