Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku
7 000 Kč / rok
Ssentujjo Yunusu (řidič motocyklu Boda-Boda)
Nakalyango Molly (rolnice)
sestra Nambi Hawa (13 let)
sestra Nabaloga Shamim (10 let)
Buikwe Muslem P/s
3. třída ZŠ
angličtina
zdravotní sestřička
vybíjená
Ahoj, jmenuji se Nulu, je mi 11 let a chodím do 3. třídy ZŠ. Ráda chodím do školy a hraju si s kamarády a doma se sestrami. Chodíme spolu pro vodu. Jsem šťastná, když maminka vaří rybu a rýži, to jsou moje nejoblíbenější jídla. Věřím v Boha a respektuji ostatní lidi. Od té doby, co máme mešitu ve škole, chodím na každou páteční modlitbu.
Doma je nás pět. Já, maminka, nevlastní sestra a moji sourozenci Hawa a Shanim. Bylo by nás šest, ale jedno z dvojčat umřelo. Žijeme se sourozenci jen s maminkou po tom, co tatínek maminku opustil. Žijeme v jednom pokoji. Pro maminku bylo potom, co nás tatínek opustil, moc těžké podporovat rodinu, proto se vrátila k babičce. Příležitostně teď pracuje na plantážích s cukrovou třtinou. Je denně placena, ale ne dost na zaplacení školného, protože my všechny děti chodíme do školy. Navíc má maminka smlouvu na výkopové práce s vesnicí, což jsou pro ni nějaké peníze navíc. Byla jsem podporována projektem Uganda Czech Development Trust. Maminka chodí na zahradu společně s babičkou, protože hospodaří na stejném kousku půdy, společně jí i vaří, ale nespí ve stejném domě. Pěstujeme batáty, maniok, fazole a kukuřici. Maminka se zúčastňuje komunitních akcí, například svateb a pohřbů. Škola je od našeho domova vzdálená asi 5 kilometrů a já tuto vzdálenost denně společně chodím s ostatními dětmi. Maminka šetří peníze, aby si mohla založit malé podnikání, abychom měli více peněz.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®