Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Patience Kizza Akoth

Patience Kizza Akoth

Země:

Uganda Uganda

Věk:

9 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Julius Owino (farmář)

Prossy Birigwa (farmářka)

Děti

bratr Timothy Isiko (12 let)

sestra Juliet Babirye (10 let)

bratr Julius Kato (10 let)

bratr Fransisco Otieno (2 roky)

bratr Roden Ochieny (4 měsíce)

Vzdělání a zájmy

Škola

St. Maria P/s

Tabule (ABC)

2. třída ZŠ

Formulář

matematika

Zaměstnanec

kadeřnice

Hobby

skákání přes švihadlo

Více o dítěti

Jmenuji se Patience. Moje studijní výsledky jsou průměrné; v šesti studijních předmětech jsem nedávno dosáhla 343 z celkového počtu možných 600 bodů. Školní práce mě ale baví a podle vyjádření učitelů bych teoreticky mohla dosáhnout i lepších výsledků. Bohužel mám i některé negativní osobní rysy. Občas bývám tvrdohlavá a někdy i svárlivá. Doma se často stává, že se se svými sourozenci peru a někdy se pletu i do jejich věcí. Práce, které jsou mi doma uloženy, mnohdy dělám nerada a ráda je přenechávám jiným. K mým oblíbeným jídlům patří posho, rýže a ryba. Když se poprvé setkám s lidmi, jež dosud neznám, jsem plachá. Ve společnosti jiných lidí jsem komunikativní ale bohužel se stává, že na sebe přitahuji pozorost, a to mnohdy nevhodným způsobem. Když slyším hudbu, například z rádia, vždy mě to nadchne a ráda tančím. Když jsem ve skupině lidí, umím recitovat růženec a ráda chodím do kostela.

Pocházím ze sedmičlenné rodiny. Patří tam moji rodiče a ještě další moji čtyři sourozenci. Moje sestra Juliet žije u tety, která jí pomáhá se studiem. Ovšem veškeré její finanční výlohy hradí rodiče. My 4 děti chodíme do školy stupni. Jsme rolnická rodina, pěstujeme různé plodiny jednak na prodej a jednak pro vlastní potřebu. Kromě zemědělské plochy, si ještě najímáme další pozemek aby byla větší úroda. Nemáme vlastní dům; bydlíme v rodinném domě stojícím na pozemku, jehož část obděláváme. Naše příjmy jsou ovlivňovány mnoha faktory – zejména počasím, vývojem cen a různými nemocemi. V nepříznivých letech jsou naše příjmy nízké . Stěží umožňují pokrytí běžných rodinných výloh a nákladů na naše vzdělání. Někdy se stane, že nemůžeme chodit do školy, což má následně dopad na studijní výsledky. Všichni členové naší rodiny společně pracují na zahradě. Maminka je členka ženského sdružení, jež se mj. zabývá různými řemeslnými pracemi – např. se pletou košíky, rohože apod. Škola, kam chodím, je od mého bydliště vzdálená asi půl kilometru. V budoucnu bychom chtěli koupit krávu a část nadojeného mléka prodávat. Každou neděli s námi maminka chodí do kostela.

Patience Kizza Akoth

Vytisknout profil   ID: 39660

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí
Patience Kizza Akoth

Patience Kizza Akoth

Země:

Uganda Uganda

Věk:

9 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí