Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku
7 000 Kč / rok
Francis Bakyanyota (námezdní dělník)
Veronica Nakirya (rolnice)
bratr Fred Mutebi (13 let)
bratr Henry Nsubuga (6 let)
bratr Tonny Katabalwa (3 roky)
St. Charles Buyege Boys
2. třída základní školy
čtení
učitel
fotbal
Patrik žije v rodině spolu s dalšími pěti členy, rodiči a třemi sourozenci. Rodiče tráví hodně času prací na zahradě a pěstují plodiny pro vlastní spotřebu. V případě dobré úrody prodávají přebytky. Peníze získávají také prodejem mláďat prasat, která chovají. Kromě toho má otec klasické zaměstnání, věnuje se nakládání nákladních vozů pískem. Jako vedlejší zaměstnání má namáhavou výrobu pálených cihel. V okolí nemají k dispozici žádné zdravotnické zařízení a za zdravotní péčí musí cestovat dlouhou vzdálenost. Otec se aktivně účastní dění ve vesnici, podílí se na čištění vodního zdroje a dochází na veřejná shromáždění. V budoucnu mají plán věnovat se více chovu prasat, jelikož jejich chov nabízí rychlou návratnost investovaných peněz.
Patrik je společenský chlapec, který si rád hraje se svými kamarády. Je velmi milý a nerad by komukoliv ublížil. Cítí se také velmi nešťastně, když některý z jeho kamarádů pláče. Je trochu nesmělý, a když s někým mluví, dívá se do země. Vůči dospělým je ale poslušný a respektuje je. Rád vyrábí hračky a míče z banánových vláken. Ve škole je Patrik velmi upravený a nerad chodí v zašpiněných šatech. Jeho prospěch je dobrý a slibný, při výuce bedlivě poslouchá učitele a je pozorný. Doma se stará o svého mladšího bratra. Jeho nejoblíbenějším jídlem jsou fazole a nejraději má zelenou barvu.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®