Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací
Kasanvu Ahmaded (práce v zemědělství)
Nangobi Zulaika (práce v zemědelství)
sestra Kampi Shanita (24 let)
sestra Babirye Faima (18 let)
bratr Kananu Sharuf (17 let)
bratr Muyanda Subaha (15 let)
sestra Kikwenza Fatia (10 let)
bratr Kasanvu Bruhan (7 let)
Buckley High school
3. třída ZŠ
matematika
mechanik
fotbal
Ahoj, jmenuji se Shafik a jsem společenský a usměvavý chlapec. Ze všeho nejraději hraji fotbal s kamarády, také mě baví kreslit. Zatím chodím do běžné školy, kde ale spoustu věcem nerozumím, proto bych rád začal chodit do školy pro neslyšící děti, kterou si ale nemůžeme dovolit. Doma pomáhám s prací na zahradě, nejčastěji okopávám záhony. K jídlu mi nejvíc chutná rýže a fazole.
Bydlím s rodiči a šesti sourozenci v domě, který má tři místnosti. Naši rodinu živí zemědělství, pěstujeme plodiny pro vlastní potřebu i na prodej. Tatínek také pracuje na polích ostatních lidí, aby si přivydělal. Maminka si otevřela malý stánek, ve kterém prodává ryby a rajčata, aby také přispěla do rodinného rozpočtu. Jako rodina společně jíme a modlíme se. Dítě je neslyšící.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®