Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku
8 500 Kč / rok
Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací
James Elimirwa (rolník)
Judith Babirye (rolník)
sestra Zam Nakisukwe (11 let)
Hand In Hand Uganda
školka
kreslení
Strýcem z matčiny strany
vybíjená
Viola je stydlivá dívka. Ráda zve kamarády na návštěvu, ale když přijdou raději se schová a nechce být rušena. Doma pomáhá téměř při všech činnostech, ale nerada vaří. Její oblíbené jídlo je posho, rýže a fazole, ale opravdu nerada jí banány. Ráda také pere a své oblečení vždy uržuje čisté a upravené. Vyrábí panenky z banánových vláken na hraní a předstírá, že jsou její miminko. Umí moc dobře přepisovat a a samostatně napíše své jméno. Její strýc ji vzal do nedaleké klasické školy, kde ale má problém se studiem, jelikož neovládá znakovou řeč. Kopírováním ze sešitů své kamarádky do svých a stínováním obrázků je jediný způsob jak se vzdělávat. Po získání sponzorství Viola nastoupí do školy pro hluchoněmé, kde se bude učit znakovou řeč.
Viola žije se strýcem a tetou z matčiny strany, sestrou a šesti bratranci a sestřenicemi v domě o velikosti 4 místností, z nichž jednu pronajímají, aby měli více peněz. Je to rodina farmářů, kteří se starají o pronajatá pole a úrodu buď zužitkují, nebo prodávají. Skoro všechny děti v této rodině chodí do školy, ale je to velmi náročné platit veškeré školné a výdaje. Maminka Violy nemá práci, takže rodinu podporuje velmi nepravidelně a málo. Rodina je skvělým členem komunity vesnice a přejí si, aby všechny děti v domácnosti měly možnost dokončit vzdělání.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®