Koncert naděje – ZUŠ Open pomáhá rodinám v krizi

Místo: ČT Art Termín: 21. 6. 2021, od 20:15

Koncert naděje – ZUŠ Open pomáhá rodinám v krizi

Koncert naděje, který odvysílá Česká televize ČT art, je vrcholem IV. ročníku celostátního festivalu ZUŠ Open, jehož  mottem  je „ZUŠ Open pomáhá“. Akce zdůrazňuje společenskou odpovědnost a výchovu k ní prostřednictvím umění, které je nedílnou součástí činnosti základních uměleckých škol v ČR.

Koncert se koná na podporu Azylového domu pro matky s dětmi Gloria a Poradny Magdala.

Koncert naděje je symbolickou tečkou a současně  vyvrcholením netradičního ročníku festivalu ZUŠ Open v době pandemie. Jeho hlavní linií je sdílení naděje prostřednictvím hudebního řetězu nejmladších interpretů – žáků základních uměleckých škol a jejich pedagogů napříč ČR, který má symbolické spojení s nadějí na konec či zmírnění pandemie nemoci covid-19.

Účinkující žáci jsou laureáti celostátních soutěží MŠMT a stipendisté Akademie MenART. V rámci koncertu vystoupí i mentoři Akademie MenART, přední umělci české scény – operní pěvkyně Kateřina Kněžíková, flétnista a vyhledávaný pedagog působící na mezinárodní umělecké scéně Jan Ostrý a houslista, koncertní mistr České filharmonie a PKF – Prague Philharmonia Jan Fišer.

Dramaturgie koncertu je koncipována pro unikátní prostory kostela Nejsvětějšího Srdce Páně v Praze na Vinohradech. Koncert má v souladu s letošním celoročním hlavním poselstvím „ZUŠ Open pomáhá“ ambici sociálního přesahu, v rámci tohoto koncertu konkrétní podpory Azylového domu Gloria a Poradny Magdala. Součástí jejich činnosti je kromě azylového ubytování matek a dětí též poskytování krizové intervence, sociálních a právních služeb a psychoterapie rodinám v krizi. Nejčastějšími klienty jsou oběti domácího násilí a maminky samoživitelky spolu se svými dětmi. Charitní projekt můžete finančně podpořit zde: ZUŠ OPEN POMÁHÁ | Darujme.cz

Záznam Koncertu naděje můžete sledovat v archivu České televize.

Další chystané akce

Kalendář akcí v Komunitním centru sv. Anežky

Datum konání: 1. 2. - 30. 6. 2024

Oslava svátku patronky charitního kostela

Datum konání: 27. 6. 2024, od 17:00

Podpůrná skupina pro rodinné pečující

Datum konání: 7. 10. 2024, od 17:00

Připravujeme 32. benefiční koncert

Datum konání: 31. 10. 2024, od 19:00