Arcibiskup Jan Graubner poděkoval koledníkům Tříkrálové sbírky

13. 2. 2024

Arcibiskup Jan Graubner poděkoval koledníkům Tříkrálové sbírky

Milí koledníci a všichni Vy,
kteří jste se jakýmkoliv způsobem podíleli na letošní Tříkrálové sbírce!

Máte za sebou další tříkrálové koledování, ve kterém jste pomáhali Charitě hned dvakrát. Jednak svědectvím o charitních projektech, kde církev skrze Charitu pomáhá těm nejpotřebnějším. Mnoho lidí, kteří o Charitě nic nevědí, mohlo skrze svědectví koledníků získat alespoň základní informace o této pomoci, která je v dnešní době stále víc žádaná a aktuální. Je to velký apoštolát.

Druhý způsob pomoci jsou vlastní vykoledované finanční prostředky, které vybraným charitním projektům pomáhají. Když se podíváme na přehled toho, kde tyto peníze pomohou, vidím, že ve farnostech a Charitách naší arcidiecéze se děje velké množství krásných a záslužných aktivit. Je to přehlídka svědectví o křesťanské pomoci inspirované Ježíšovými slovy: „Cokoliv jste učinili jednomu z nejmenších, mne jste učinili.“ A Vy jste přímou součástí tohoto krásného díla.

Chtěl bych Vám proto poděkovat, že jste se během Tříkrálové sbírky stali tak důstojnými reprezentanty evangelia. Ne slovem, ale skutkem. Modlím se za Vás a mám radost, že v naší církvi máme tolik ochotných a obětavých lidí, kteří jsou ochotni pomáhat potřebným. Je to velké svědectví. Ve Vašem okolí, ale také v celé společnosti, která právě tyto hodnoty tolik potřebuje.

S poděkováním a přáním všeho dobrého,

Mons. Jan Graubner
arcibiskup pražský

Dopis otce arcibiskupa ke stažení

Související články

Tříkrálová sbírka

2. 2. 2024

Tříkrálová sbírka hlásí dosud nejvyšší výnos. Děkujeme!

Aktuálně z Běloruska

24. 1. 2024

Tříkrálovou koledu znají i v Bělorusku. Tradici udržují „adoptované děti“

Tříkrálová sbírka

22. 1. 2024

Probíhá sčítání Tříkrálové sbírky

Tříkrálová sbírka

17. 1. 2024

Paní Jana se postavila na vlastní nohy i díky Tříkrálové sbírce