Centrem Prahy prošel průvod v čele s třemi králi na velbloudech

6. 1. 2023

Centrem Prahy prošel průvod v čele s třemi králi na velbloudech

Tříkrálový průvod, který upozorňoval na charitativní sbírku Arcidiecézní charity Praha, vyšel dnes za velké pozornosti Pražanů a turistů z Malostranského náměstí v centru Prahy. Postavy oděné jako tři králové projely městem na velbloudech přes Karlův most na Staré Město. Průvod měl připomenout legendu o putování tří mudrců do Betléma za nově narozeným Ježíškem.

Akci pořádala Arcidiecézní charita Praha stejně jako Tříkrálovou sbírku, kterou pomáhá sociálně slabým lidem. Před začátkem průvodu pražský arcibiskup požehnal koledníkům v kostele sv. Tomáše.

V celé zemi se ve sbírce s pokladničkami vydává do ulic měst a obcí více než 60.000 dobrovolníků. Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. V posledním ročníku sbírky se vybralo zhruba 141 milionů korun. Výtěžek pomůže nemocným a potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Zbytek peněz podpoří větší nadregionální projekty nebo putuje na pomoc do zahraničí.

Průvod byl zakončen u pódia na Staroměstském náměstí, kde stejně jako v biblické legendě starozákonní mudrci předali dary Ježíškovi, který tam čekal se Svatou rodinou. Následovalo požehnání arcibiskupa pražského Jana Graubnera a pak si mohli návštěvníci vyslechnout Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

Zdroj: ČTK

Tříkrálová sbírka v pražské arcidiecézi

Chci vědět víc

Související články

Poděkování kardinála Dominika Duky a P. Jana Balíka za Tříkrálovou sbírku 2019 Tříkrálová sbírka

2. 2. 2023

Tříkrálové pokladničky jsou sečteny. Dárci projevili velkou solidaritu s lidmi v nouzi

Tříkrálová sbírka

18. 1. 2023

Probíhá sčítání Tříkrálové sbírky

Tříkrálová sbírka

16. 1. 2023

Tříkráloví koledníci zamířili i na ministerstvo a krajský úřad

Tříkrálová sbírka

6. 1. 2023

Tříkráloví koledníci navštívili předsedu vlády