Mobilní tým naočkoval obyvatele Domova svaté Rodiny

Mobilní tým naočkoval obyvatele Domova svaté Rodiny

Mobilní očkovací tým Magistrátu hl. m. Prahy začal tento týden s očkováním proti covid-19 v domovech sociální péče.

Dnes, 13. ledna 2021, naočkoval téměř stovku klientů a pracovníků Domova svaté Rodiny, který provozuje Arcidiecézní charita Praha v Liboci a Petřinách. Domov pečuje o sedm desítek lidi s mentálním a kombinovaným postižením.

„Jsme rádi, že v první vlně očkování došlo na domovy,“ říká Pavel Kopka, ředitel Domova svaté Rodiny. „Lidé s mentálním postižením patří stejně jako senioři k těm nejohroženějším. Většina z nich trpí kombinovaným postižením a přidruženými zdravotními komplikacemi, jako je cukrovka, zvýšený krevní tlak apod. Ačkoli je průměrný věk obyvatel našeho domova 50 let, jejich skutečný zdravotní stav odpovídá seniorskému věku. Je důležité udělat maximum, abychom je ochránili před nákazou,“ zdůrazňuje Pavel Kopka, který se z uvedených důvodů sám nechal proti covid-19 očkovat.

Vedle ochrany zdraví klientů si ředitel Domova svaté Rodiny od očkování slibuje, že se omezí výpadky personálu z důvodu onemocnění covid-19 či nařízené karantény.

Mobilní tým v akci od 8 do 13 hodiny

Domov svaté Rodiny sídlí ve dvou objektech v pražských Petřinách a Liboci. Mobilní očkovací tým dvou lékařek a jedné zdravotní sestry dorazil do Domova na Petřinách před osmou hodinou ranní. K očkování přicházeli klienti v doprovodu pracovníků Domova nebo svých opatrovníků. Po desáté hodině se tým přesunul do Domova v Liboci. Akce proběhla hladce a byla ukončena krátce před 13. hodinou.

Za tři týdny přijede mobilní očkovací tým znovu a podá klientům druhou dávku vakcíny.

„Bylo pro nás velkým usnadněním, že mohlo očkování proběhnout přímo v Domově,“ oceňuje Pavel Kopka. „Odpadla nutnost dopravy klientů, z nichž mnozí jsou imobilní, do očkovacího centra. Chtěl bych mobilnímu týmu poděkovat za jejich vstřícnost a profesionalitu.

Vakcíny pro všechny pražské domovy

Zítra, 14. ledna, proběhne očkování také v charitním Domově se zvláštním režimem v pražských Hlubočepech, který pečuje o seniory s Alzheimerovou chorobou.

Během tohoto týdne navštěvují mobilní očkovací týmy postupně všechny pražské domovy sociální péče. Jejich obyvatelům a pracovníkům, kteří o to projeví zájem, bude vakcína aplikována. Magistrát hl. m. Prahy má pro domovy připraveno 7 000 dávek vakcíny.

Plošné očkování v domovech sociální péče plánuje také Středočeský kraj. Charitní domovy v Mukařově a Staré Boleslavi, které pečují o více než 7 desítek seniorů, jsou na očkování připraveny.

Podpořit Domov sv. Rodiny můžete i vy!

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat jakoukoliv částku. Každá částka dokáže pomoci.

Na co váš dar využijeme?

  • Zajistíme lidem s postižením pravidelnou canisterapii.
  • Nakoupíme materiál pro terapeutické dílny.
  • Vezmeme klienty na výlety a na dovolenou.
  • Zaplatíme náklady na provoz domů (energie, opravy atd.).

Pomáhejte s námi lidem v nouzi.

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc. Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Pomoc lidem s postižením

22. 11. 2023

Domov svaté Rodiny si připomněl 100. výročí zakladatelky sestry Akvinely

Pomoc lidem s postižením

20. 9. 2023

Centrum Fatima vrací do života lidi s handicapem

Pomoc lidem s postižením

2. 6. 2023

Každý den je tu o obyčejných věcech. Reportáž z Domova sv. Rodiny na Petřinách

Pomoc lidem s postižením

14. 10. 2022

Další lidé s mentálním postižením najdou nový domov