NADACE AGEL uspořádala Jarní sbírku potravin. Lidem v nouzi ji předá Poradna pro lidi v tísni

30. 4. 2023

NADACE AGEL uspořádala Jarní sbírku potravin. Lidem v nouzi ji předá Poradna pro lidi v tísni

Jarní sbírka na pomoc lidem v nouzi, kterou uspořádala NADACE AGEL, byla úspěšná. Zaměstnanci Skupiny AGEL darovali 50 kilogramů drogerie a přes 65 kilogramů trvanlivých potravin, které byly předány Arcidiecézní charitě Praha.

Ředitelka NADACE AGEL Veronika Dostálová předala hodnotný dar vedoucímu přímé a humanitární pomoci z Arcidiecézní charity Praha Petru Zavřelovi. „Děkujeme za vaši solidaritu a pomoc v době, kdy mnoho lidí čelí obtížím a potřebuje podporu,“ ocenil štědré dárce Petr Zavřel.

Pro NADACI AGEL je Jarní sbírka další z mnoha příležitostí ulehčit život lidem ocitajícím se v tíživé životní situaci. „S Arcidiecézní charitou Praha spolupracujeme dlouhodobě, jsme patronem Azylového domu Gloria pro matky s dětmi. Nedávno jsme potěšili dárkem seniory v charitních domovech. Citlivě vnímáme situaci ve společnosti a myslíme na nízkopříjmové domácnosti, které se kvůli inflaci propadají do ještě větší chudoby. Pro ně jsme uspořádali letošní Jarní sbírku,“ uvedla ředitelka NADACE AGEL Veronika Dostálová.

Arcidiecézní charita Praha využije potraviny v odborné sociální Poradně pro lidi v tísni, na kterou se obracejí lidé v krizové životní situaci. V Poradně mohou hovořit o svých problémech se sociálním pracovníkem či právníkem; obvykle je návštěva poradny prvním krokem k rozpletení jejich složité situace. „Nejčastěji k nám přicházejí předlužení lidé, lidé bez přístřeší, senioři a samoživitelé v hmotné nouzi a obecně lidé v krizové situaci, kterou nedokáží řešit vlastními silami,“ vypočítává Petr Zavřel. „Pravidelně se setkáváme s extrémní formou chudoby, kdy například rodina nebo senior nemá žádné prostředky ani na základní životní potřeby, jako je jídlo či hygienické potřeby. Než se podaří rodinu stabilizovat, je nutná materiální podpora.“

Balíčky potravin a hygieny tak vydává Poradna pro lidi v tísni svým klientům, kteří prošli sociálním šetřením a pracují na zlepšení své situace. „Díky NADACI AGEL můžeme obdarovat desítky rodin, pro které jsou běžné potraviny finančně nedostupné,“ uzavírá Petr Zavřel.

Přispějte na materiální pomoc pro potřebné

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat jakoukoliv částku. Jelikož každá částka dokáže pomoci.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • Nakoupíme potraviny pro lidi v nouzi.
  • Uhradíme provoz auta, kterým pomoc rozvážíme.
  • Zaplatíme provoz humanitárního skladu.

Pomáhejte s námi lidem v nouzi

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Aktuálně z Ugandy

24. 5. 2023

Česká nemocnice v Ugandě zachraňuje životy obětem domácího násilí

Aktuálně ze sociálních služeb

17. 5. 2023

Rozhovor s Vladimírem Kořenem: Pomoc druhým je přirozená součást lidského bytí

Pomoc seniorům

11. 5. 2023

Nový nábytek a nejmodernější polohovací lůžka potěšily seniory v Domově sv. Václava

Pomoc seniorům

9. 5. 2023

Videoreportáž z Domova pro seniory: vlídná péče, duchovní zázemí a příroda