Noc kostelů zahájil arcibiskup Jan Graubner v charitním kostele sv. Kajetána

5. 6. 2023

Noc kostelů zahájil arcibiskup Jan Graubner v charitním kostele sv. Kajetána

Kostel Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána, který provozuje Arcidiecézní charita Praha, byl při letošní Noci kostelů prvním kostelem, kam zamířil Mons. Jan Graubner. Pražský arcibiskup zde symbolicky zahájil jubilejní 15. ročník akce, při které se otevřely dveře více než 1800 chrámů a modliteben po celé České republice.

Do charitního kostela v srdci Prahy, v Nerudově ulici na Malé straně, zavítalo 5 500 návštěvníků. Mohli vyslechnout slavné operní árie, poznat blíže historii kostela, prohlédnout si výrobky klientů Domova sv. Rodiny nebo také ochutnat tuzemské i zahraniční mešní víno. Večerem provázel moderátor Vladimír Kořen.

Noc kostelů 2023 symbolicky zahájil Mons. Jan Graubner v kostele sv. Kajetána. K návštěvníkům promluvil o smyslu kostela pro každého z nás.

Mons. Jan Graubner se přidal k posluchačům koncertu operních pěvců, sopranistky Petry Alvarez Šimkové a mexického tenoristy Rafaela Alvareze.

Posluchače okouzlily operní árie v podání manželů Alvarezových. Rossiniho árie Figara z Lazebníka sevillského doslova brala dech.

Vrcholem programu bylo vystoupení vynikající sopranistky Lucie Silkenové. Na trubku hrál Jiří Krýsl.

Večerem provázel televizní moderátor a podporovatel Arcidiecézní charity Praha Vladimír Kořen. Jeho noblesa, laskavost a humor přispěly k strhujícímu průběhu celého večera.

Příjemným zpestřením byla ochutnávka mešních vín z Česka i zahraničí.

Související články

Charita a Církev

27. 9. 2023

Arcibiskup Jan Graubner požehnal nové Komunitní centrum sv. Anežky

Aktuálně z Ugandy

8. 9. 2023

Noví jáhni z řad „adoptovaných“ studentů budou sloužit na severu Ugandy

Aktuálně z Ugandy

20. 7. 2023

Čtyři „adoptovaní“ mladí muži přijali kněžské a jáhenské svěcení

Charita a Církev

28. 6. 2023

Oslavili svátek Panny Marie Matky ustavičné pomoci, patronky charitního kostela