Nové bydlení získají díky Charitě první indické rodiny postižené srpnovými povodněmi

11. 10. 2019

Nové bydlení získají díky Charitě první indické rodiny postižené srpnovými povodněmi

V srpnu přívalové deště v devíti svazových státech zničily úrodu, přerušily dopravu, tisíce rodin připravily o přístřeší a majetek. „Na základě naší výzvy projevili čeští dárci obrovskou solidaritu a poslali už bezmála čtvrt milionu korun, což nás velice potěšilo,“ říká ředitel pražské Charity Jaroslav Němec. Mimořádnou pomoc získají rodiny z oblastí, kde čeští dárci dlouhodobě podporují tisíce dětí v programu Adopce na dálku®.

Charita podpoří obnovu domků v Shimoze

Mezi nejvíce postižené oblasti patří okres Shimoga, kde se zřítilo na čtyři sta domů, voda odnesla přes dvacet mostů a zničila veškerou úrodu. Místní diecéze ihned začala s humanitární pomocí a z místních i zahraničních zdrojů má v plánu postavit 27 nových domů a 103 nejvíce poničených domů opravit.  Mezi postiženými je i paní Ranjitha a rodina „adoptovaného“ Davida. Na opravu jejich obydlí přispěli čeští dárci.

Pomoc Charity v Honavaru: Potraviny a vybavení domácností

„Také u nás v Honavaru přívalová voda odnesla celé domy a mnoho jich zatopila,“ líčí dlouholetá spolupracovnice Arcidiecézní charity sestra Maria Goretti. „Domy je potřeba vyklidit a opravit, rozvážíme potraviny, snažíme se k lidem dostat zdravotní péči, děti vybavit školními potřebami a oblečením,“ popisuje sestra hlavní směr pomoci.

Stovka rodin v Honavaru dostane základní potraviny (rýži, mouku, luštěniny, čaj, sůl, cukr a olej) a vybavení domácnosti (matrace, prostěradla, mýdla, svíčky, ručníky) také z prostředků vybraných Arcidiecézní charitou Praha, která na pomoc posílá sto padesát tři tisíc korun.

„Nejchudší rodiny nemají žádné rezervy, ze kterých by mohly čerpat, proto z celého srdce děkuji českým dárcům za bezprostřední reakci a soucit s trpícími,“ přibližuje Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha.

Charita opraví domek rodině „adoptovaného“ DavidaCharita opraví domek rodině „adoptovaného“ Davida

Malý David je v programu Adopce na dálku® od loňského prosince. Jeho rodiče Margaret a Anthony provozují malou jídelnu a mají ještě dva syny ve školním věku. Povodeň vzala celou zadní stěnu jejich domu, který hrozí zřícením.

Arcidiecézní charita jim z vybraných prostředků poskytne čtyřicet sedm tisíc korun.

Davida v Česku dlouhodobě podporuje učitelka uměleckého kování Daniela Jánská, jejíž vlastní tři děti se už osamostatnily. Rozvojové projekty jsou jí blízké, sama pracovala jako vedoucí Domova pro matky v tísni v Třebíči. „Jsem moc ráda, že je Davidova rodina po povodních v pořádku a že o ni bude dobře postaráno.“

Bezpečný domov potřebuje vdova Ranjitha, matka tří malých dětí

Matka sedmiletých dvojčat a pětiletého chlapce loni ovdověla a po manželovi zdědila velký dluh, který splácí námezdní prací. Je členkou svépomocné skupiny v rámci charitních projektů.

Dům Ranjithy zůstal v troskách po pádu stromu. Ztrátu domova řeší pronájmem otevřeného přístřeší, ve kterém se s dětmi necítí bezpečně. Arcidiecézní charita jí na nový domek přispěje částkou třicet pět tisíc korun.

Dalším rodinám postiženým povodní můžete pomoci zasláním daru na účet 749011/0100, variabilní symbol 20050 (krizový humanitární fond).

Související články

Aktuálně z Indie

17. 6. 2024

Zdravotní bratr Melroy vystudoval díky programu Adopce na dálku®

Aktuálně z Indie

3. 5. 2024

Naučili jsme je „chytat ryby“. 380 chudých indických rodin využilo šanci zlepšit svůj život

Aktuálně z Indie

5. 4. 2024

Adopce na dálku® změnila osud nejen studentky Reemy, ale celé její rodiny

Aktuálně z Indie

11. 3. 2024

Adopce na dálku® mění sny v realitu. Příběh indické dívky Joyline