Noví zaměstnanci se seznamují s Charitou

19. 10. 2023

Noví zaměstnanci se seznamují s Charitou

Setkání s novými zaměstnanci uspořádala Arcidiecézní charita Praha v polovině října v sále kardinála Berana na pražském arcibiskupství. Zúčastnila se ho stovka pracovníků nejen z Arcidiecézní charity, ale i z farních a oblastních Charit pražské arcidiecéze.

Noví kolegové se mohli seznámit s historií, posláním a hodnotami Charity. Dozvěděli se o principech sociální práce a sociálních službách Charity. Diskutovali o tom, jak konkrétně mohou přispět k dobrému jménu, kterému se Charita těší u svých klientů i podporovatelů.

„Podobná setkání s novými zaměstnanci pořádáme pravidelně jednou do roka, aby se měl každý nováček možnost detailně dozvědět, jaký je širší kontext naší mise a jak jeho pracovní úkoly přispívají k celkovému výsledku,“ říká Pavel Šimek, zástupce ředitele Arcidiecézní charity Praha.

Pracovníci oceňují práci, která má smysl

Lidé na práci v Charitě nejvíc oceňují smysluplnost. „Hledala jsem smysluplnou práci. Jsem spokojená, protože denně vidím, jak naše služba pomáhá lidem,“ uvedla paní Tatiana. Janu přivedl duchovní rozměr Charity: „Jsem věřící, a tak když jsem se vracela do práce po rodičovské, přirozeně jsem hledala místo, kde bude zaměstnavatel sdílet stejné hodnoty jako já.“

Slečna Tereza zase nastoupila do Charity kvůli praxi: „Ještě studuji, a tak jsem hledala práci, která by pro mě byla zároveň praxí. Nebylo to lehké, vyslechla jsem mnoho odmítnutí, protože postrádám pracovní zkušenosti. V Charitě mi dali šanci.“

U řady pracovníků převládlo praktické hledisko: „Mám pobočku Charity dvě minuty od domu. Našla jsem v práci smysl a jsem ráda, že jsem zamířila právě sem,“ pochvaluje si Petra.

Pro mnoho lidí je práce v Charitě životním naplněním

Charity v pražské arcidiecézi zaměstnávají 800 lidí na hlavní pracovní poměr a další stovky externích pracovníků. Většina z nich zastává pozice pracovníků v sociálních službách, pečovatelů, sociálních pracovníků, zdravotních sester, psychologů a dalších pomáhajících profesí. Další se zapojují v zázemí organizace (koordinátoři, ekonomové, účetní apod.).

Na svých webových stránkách zveřejňuje Arcidiecézní charita Praha všechny aktuální pracovní nabídky. „V našich řadách máme velkou část pracovníků, kteří u nás pracují deset, dvacet i víc let,“ říká Pavel Šimek. „To ukazuje, že Charita nabízí práci, která je nejen zaměstnáním, ale pro mnoho lidí i životním naplněním.“

Podpořte sociální služby Charity

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat libovolnou částku. Každý dar je důležitý.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • Lidem v krizové situaci poskytneme odbornou pomoc.
  • Zajistíme materiální pomoc člověku v hmotné nouzi.
  • Zajistíme terapii týraným ženám.
  • Seniorům, kteří potřebují stálou péči, poskytneme domov.

Pomáhejte s námi lidem v nouzi

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Pomoc lidem s postižením

22. 11. 2023

Domov svaté Rodiny si připomněl 100. výročí zakladatelky sestry Akvinely

Aktuálně ze sociálních služeb

13. 11. 2023

Rekordní Sbírka potravin vynesla 624 tun zboží pro lidi v nouzi

koncert Aktuálně ze sociálních služeb

1. 11. 2023

31. benefiční koncert rozdával radost, pomoc a souznění

Aktuálně ze sociálních služeb

18. 10. 2023

Můj klub – vstupte do světa, kde každý nákup pomáhá