Oblasti našich projektů v Indii zasáhly povodně. Vyzýváme dárce k podpoře

12. 8. 2019 Tiskové zprávy

Oblasti našich projektů v Indii zasáhly povodně. Vyzýváme dárce k podpoře

V indickém svazovém státě Karnátaka, kde čeští dárci podporují několik tisíc potřebných dětí ve vzdělání v programu Adopce na dálku®, způsobily silné monzunové deště povodně. „Situace nás velmi znepokojila,“ říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha, „obrátili jsme se na dlouholetou spolupracovnici sestru Marii Goretti z Honavaru, abychom zjistili více. Povodně jsou velmi rozsáhlé, a proto bychom nejchudším rodinám, které přišly o všechno, rádi pomohli.“ Čtěte dopis od sestry Marie Goretti:

pondělí 12. srpna 2019, Honavar, Indie

Dobrý den, pane řediteli,

děkuji za Váš dopis a zejména za Váš zájem o situaci v naší zemi, která je postižená povodněmi.

Monzunové deště nás letos zasáhly velmi silně. Extrémní srážky způsobily povodně v několika svazových státech včetně Karnátaky, Maháraštry a Kéraly. Mnoho lidí zůstalo bez střechy nad hlavou. Modlíme se, aby pomoc přišla včas a dokázala obětem povodní ulevit v této těžké situaci.

U nás v Honavaru byly zasaženy níže položené vesnice a ty, které leží poblíž řek. Přívalová voda odnesla celé domy a mnoho jich zatopila. Silnice a cesty jsou zničeny. Úroda zmařena. Běžný život se zastavil. Nefunguje elektřina, doprava, zásobování. Lidé trpí.

Děláme, co můžeme, abychom lidem poskytli zdravotní péči. Distribuujeme potravinovou pomoc do zasažených oblastí.

Silné deště bohužel stále pokračují v distriktech Uttar Kannada, Dakshina Kannada, Udupi, Shivamoga, Belgavi, Chikkamangaluru, Kodagu, Hassan and Mysuru.

Děkuji za projevenou solidaritu. Obracíme se k Bohu, aby pomohl našim lidem a život se mohl vrátit zpět do normálních kolejí.

Prosím, modlete se za nás.

S poděkováním,

Sestra Maria Goretti, SRA

Prosíme, pomozte finančním darem.

Podporu poskytneme rodinám, jejichž děti jsou zapojeny do programu Adopce na dálku®, i dalším lidem v zasažených vesnicích.

Dary můžete posílat na číslo účtu 749011/0100, variabilní symbol 20050 (krizový humanitární fond).

Děkujeme!

Oblasti našich projektů v Indii zasáhly povodně. Vyzýváme dárce k podpoře Oblasti našich projektů v Indii zasáhly povodně. Vyzýváme dárce k podpoře

https://praha.charita.cz/zahranici/kde-pomahame/indie1/oblasti-nasich-projektu-v-indii-zasahly-povodne-vyzyvame-darce-k-podpore/

Související články

Aktuálně z Indie

7. 7. 2021

Dáváme indickým dívkám vzdělání, sebevědomí a budoucnost

Aktuálně z Indie

30. 4. 2021

Indii zasáhla druhá vlna pandemie. Chystáme pomoc „adoptovaným“ dětem a rodinám

Aktuálně z Indie

29. 1. 2021

Dcery, které se neměly narodit

Aktuálně z Indie

15. 12. 2020

Tři plicní ventilátory pro honavarskou nemocnici