Oblasti našich projektů v Indii zasáhly povodně. Vyzýváme dárce k podpoře

12. 8. 2019

Oblasti našich projektů v Indii zasáhly povodně. Vyzýváme dárce k podpoře

V indickém svazovém státě Karnátaka, kde čeští dárci podporují několik tisíc potřebných dětí ve vzdělání v programu Adopce na dálku®, způsobily silné monzunové deště povodně. „Situace nás velmi znepokojila,“ říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha, „obrátili jsme se na dlouholetou spolupracovnici sestru Marii Goretti z Honavaru, abychom zjistili více. Povodně jsou velmi rozsáhlé, a proto bychom nejchudším rodinám, které přišly o všechno, rádi pomohli.“ Čtěte dopis od sestry Marie Goretti:

pondělí 12. srpna 2019, Honavar, Indie

Dobrý den, pane řediteli,

https://praha.charita.cz/zahranici/kde-pomahame/indie1/oblasti-nasich-projektu-v-indii-zasahly-povodne-vyzyvame-darce-k-podpore/děkuji za Váš dopis a zejména za Váš zájem o situaci v naší zemi, která je postižená povodněmi.

Monzunové deště nás letos zasáhly velmi silně. Extrémní srážky způsobily povodně v několika svazových státech včetně Karnátaky, Maháraštry a Kéraly. Mnoho lidí zůstalo bez střechy nad hlavou. Modlíme se, aby pomoc přišla včas a dokázala obětem povodní ulevit v této těžké situaci.

U nás v Honavaru byly zasaženy níže položené vesnice a ty, které leží poblíž řek. Přívalová voda odnesla celé domy a mnoho jich zatopila. Silnice a cesty jsou zničeny. Úroda zmařena. Běžný život se zastavil. Nefunguje elektřina, doprava, zásobování. Lidé trpí.

https://praha.charita.cz/zahranici/kde-pomahame/indie1/oblasti-nasich-projektu-v-indii-zasahly-povodne-vyzyvame-darce-k-podpore/Děláme, co můžeme, abychom lidem poskytli zdravotní péči. Distribuujeme potravinovou pomoc do zasažených oblastí.

Silné deště bohužel stále pokračují v distriktech Uttar Kannada, Dakshina Kannada, Udupi, Shivamoga, Belgavi, Chikkamangaluru, Kodagu, Hassan and Mysuru.

Děkuji za projevenou solidaritu. Obracíme se k Bohu, aby pomohl našim lidem a život se mohl vrátit zpět do normálních kolejí.

Prosím, modlete se za nás.

S poděkováním,

Sestra Maria Goretti, SRA

Prosíme, pomozte finančním darem.

Podporu poskytneme rodinám, jejichž děti jsou zapojeny do programu Adopce na dálku®, i dalším lidem v zasažených vesnicích.

Dary můžete posílat na číslo účtu 749011/0100, variabilní symbol 20050 (krizový humanitární fond).

Děkujeme!

Oblasti našich projektů v Indii zasáhly povodně. Vyzýváme dárce k podpoře Oblasti našich projektů v Indii zasáhly povodně. Vyzýváme dárce k podpoře Oblasti našich projektů v Indii zasáhly povodně. Vyzýváme dárce k podpoře Oblasti našich projektů v Indii zasáhly povodně. Vyzýváme dárce k podpoře Oblasti našich projektů v Indii zasáhly povodně. Vyzýváme dárce k podpoře Oblasti našich projektů v Indii zasáhly povodně. Vyzýváme dárce k podpoře

Související články

Aktuálně z Indie

11. 10. 2019

Nové bydlení získají díky Charitě první indické rodiny postižené srpnovými povodněmi

Aktuálně z Indie

23. 4. 2018

Z Indie: Co nemohli moji vlastní rodiče, udělali pro mě ti „adoptivní“

Aktuálně z Indie

5. 3. 2018

Z indického Bengalúru: První v rodině mám bakalářský titul! Díky mé české rodině

Jsem důkazem, že Adopce na dálku funguje Aktuálně z Indie

13. 12. 2017

Jsem důkazem, že Adopce na dálku® funguje