Pomoc pro 1 750 indických rodin přichází od českých dárců

Pomoc pro 1 750 indických rodin přichází od českých dárců

Pandemie covid-19 tvrdě zasáhla Indii, zemi, která je desetitisícům českých dárců blízká díky programu Adopce na dálku®. „Čelíme nejen krizi zdravotní, ale zároveň krizi humanitární,“ říká sestra Maria Goretti z Indie. „Adoptovaným“ dětem a jejich rodinám vychází vstříc Arcidiecézní charita Praha, která posílá mimořádnou finanční pomoc ve výši 35 000 USD (890 tis. Kč).

Preventivní vládní opatření omezila pohyb lidí a proměnila ze dne na den životy 1,3 miliard Indů. Nejvíce zasaženi jsou sociálně slabí, kteří jsou závislí na námezdní práci. Jsou mezi nimi řidiči, pouliční prodejci, zedníci, uklízečky, švadleny a mnozí další.

„Pracovníků bez dlouhodobé pracovní smlouvy je 92 %,“ říká sestra Juliet Lobo z partnerské organizace v Mangalore. „Rodiny přišly ze dne na den o příjmy a ocitají se bez jídla, léků a v případě těžšího průběhu nákazy také bez přístupu k lékařské péči.“

Vládní pomoc nestačí

Vláda poskytla rýži a čočku nejchudším rodinám, které mají potvrzení o tom, že jsou jejich příjmy dlouhodobě pod hranicí chudoby. „Potraviny rodinám vystačí maximálně na dva týdny,“ vysvětluje P. Pinto, ředitel partnerské organizace v Shimoze. A tak se obrátil na Arcidiecézní charitu Praha s prosbou o pomoc.

Potravinové balíčky

„S našimi partnery jsme v každodenním kontaktu,“ říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha. „Rozhodli jsme se finančně podpořit 1 750 nejchudších rodin, jejichž dětem pomáháme v programu Adopce na dálku®. Pomoc směřuje do státu Karnátaka, konkrétně do Honavaru, Mangalore, Shimogy a Gulbargy. Potravinové balíčky v hodnotě cca 500 Kč obsahují 10 kg rýže, 2 kg cukru, 2 kg mouky, 2 kg luštěnin, 1 litr oleje, čaj a koření.“

Díky české pomoci získají lidé na vesnicích i mýdla, desinfekci, léky a dostanou se k nim také informace o tom, jak se nákaze bránit. „Děkujeme štědrým dárcům v České republice. I když sami procházíte těžkým obdobím, myslíte na naše potřebné rodiny. Jsme za to velmi vděční,“ vzkazuje sestra Maria Goretti.

Pomozme rozvojovým zemím v době pandemie koronaviru

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat jakoukoliv částku. Jelikož každá částka dokáže pomoci.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • darujeme potraviny nejpotřebnějším lidem v Indii, Ugandě, Zambii a Bělorusku
  • zajistíme lidem ochranné pomůcky a hygienické potřeby
  • organizujeme osvětu o prevenci proti koronaviru

Potřebujeme vaši pomoc!

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně. Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu v této nelehké době potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Aktuálně z Indie

5. 4. 2024

Adopce na dálku® změnila osud nejen studentky Reemy, ale celé její rodiny

Aktuálně z Indie

11. 3. 2024

Adopce na dálku® mění sny v realitu. Příběh indické dívky Joyline

Aktuálně o pomoci v zahraničí

15. 11. 2023

Adopce na dálku® pomáhá 30 let

Aktuálně z Indie

10. 11. 2023

Paní Ranjitha z Indie získala nejen stabilní příjem, ale i novou sílu do života