Rodině vyhořel dům. Roudnická Charita pomohla díky Tříkrálové sbírce a Postní almužně

2. 5. 2018

Rodině vyhořel dům. Roudnická Charita pomohla díky Tříkrálové sbírce a Postní almužně

V těžké životní situaci se ocitla dvougenerační rodina žijící na Roudnicku, když jí v lednu letošního roku vyhořel dům. Přišli téměř o vše. Nyní se snaží postupně napravovat škody a vlastními silami dům opravovat. Jejich příjmy ale nestačí. O případu se dozvěděla Farní charita Roudnice nad Labem, která z výtěžku Tříkrálové sbírky a Postní almužny rodinu podpořila.

V přízemí domu žije manželský pár. V podkrovním bytě pak jejich adoptivní dcera s manželem. Požár, který vznikl v elektrickém vedení, úplně zničil podkrovní byt a střechu. Mladá rodina přišla o bydlení a veškerý majetek. Při hašení bylo zničeno i požárem nezasažené přízemí domu.

V současné době žijí obě rodiny v jedné místnosti v přízemí, kde přespávají na gaučích. Vlastními silami a s pomocí rodiny a přátel se snaží postupně napravovat škody, které požár způsobil.

Všichni čtyři dospělí pracují, ale jejich příjmy nejsou tak vysoké, aby si mohli dovolit opravu celé střechy a bytové jednotky. Dům bohužel nebyl pojištěný.

O příběhu rodiny se dozvěděla Farní charita Roudnice nad Labem, která se jim rozhodla finančně pomoci. „Jedná se o slušnou rodinu. Jsou velmi vděční za každou poskytnutou pomoc,“ říká Zdenka Pětníková, ředitelka Farní charity Roudnice nad Labem, a upřesňuje, jak budou finanční prostředky využity: „Rodina nyní ze všeho nejvíc potřebuje uvést bydlení do původního stavu. Z našeho daru nakoupí stavební materiál. Pomoc můžeme rodině poskytnout díky Tříkrálové sbírce a Postní almužně.“

Rodině vyhořel dům. Roudnická Charita pomohla díky Tříkrálové sbírce a Postní almužněRodině vyhořel dům. Roudnická Charita pomohla díky Tříkrálové sbírce a Postní almužně

Související články

Tříkrálová sbírka Tříkrálová sbírka

5. 1. 2022

Reportáž z koledování: Tříkrálová sbírka sbližuje

Tříkrálová sbírka

4. 1. 2022

Divadlo Ypsilon podporuje Tříkrálovou sbírku

Tříkrálová sbírka

30. 12. 2021

Tříkrálová sbírka je za dveřmi!

Tříkrálová sbírka Tříkrálová sbírka

28. 12. 2020

Tříkrálová koleda bude online