Tříkrálová sbírka hlásí dosud nejvyšší výnos. Děkujeme!

2. 2. 2024

Tříkrálová sbírka hlásí dosud nejvyšší výnos. Děkujeme!

Sčítání letošního ročníku Tříkrálové sbírky je u konce. Štědří dárci letos věnovali na dobročinné účely celkem 172,722 milionů korun, což je zatím nejvíce v historii této celostátní dobročinné sbírky. V pražské arcidiecézi činil výtěžek sbírky 10,047 milionů korun, o téměř 200 tisíc více než loni.

Výnos Tříkrálové sbírky je tradičně určen na pomoc lidem v tíživé životní situaci – seniorům, lidem s postižením nebo bez domova, rodinám ohroženým sociálním vyloučením a nemocným. Záměry jsou představeny na webu Tříkrálové sbírky.  Příkladem za všechny je paní Jana, které pomohl Azylový dům sv. Gerarda, když se ocitla v krizové situaci. Partner ji psychicky i fyzicky týral. Byla na dně, všemu zlému přihlížely i jejich malé děti. Paní Jana naštěstí našla sílu a od tyrana utekla. V Azylovém domě získala bezpečné zázemí a podporu. Ve spolupráci s psychoterapeutkou začala postupně znovunabývat sebejistotu. Velkou pomocí pro ni byla i skupinová terapie, kde si dávaly vzájemně oporu maminky procházející podobnými problémy. Azylový dům sv. Gerarda provozuje Arcidiecézní charita Praha už 20 let. Pomoc zde našlo 1 100 rodičů a dětí v nouzi. Jeho chod pravidelně podporuje Tříkrálová sbírka.

„Děkuji všem, kdo se koledování zúčastnili,“ říká Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika, která sbírku každoročně organizuje. „Za letošní skvělý výsledek patří poděkování mnoha dobrovolníkům, zejména dětem, mládeži a dospělým organizátorům této celostátní sbírky. A také všem štědrým dárcům za jejich příspěvky. Díky tomuto skvělému výsledku budeme moci účinně pomáhat lidem v nouzi, protože právě jim je výnos Tříkrálové sbírky určen.“

Do Tříkrálové sbírky se každoročně zapojí kolem sedmdesáti tisíc dobrovolníků. Většinou jsou to mladí lidé a dětí, kteří v tříkrálových převlecích vyjdou do ulic, aby svým zpěvem a uděleným požehnáním v podobě nápisu K † M † B  potěšili své sousedy a současně tak pomohli lidem v nouzi, kteří se bez cizí pomoci neobejdou.

Koledování tří králů se zapečetěnými charitními pokladničkami v ulicích se uskutečnilo v první polovině ledna, poté následovalo jejich úřední rozpečeťování. Možnost finančně přispívat do Tříkrálové sbírky však mají lidé po celý rok, například přes online koledu na webu Tříkrálové sbírky.

Související články

Tříkrálová sbírka

13. 2. 2024

Arcibiskup Jan Graubner poděkoval koledníkům Tříkrálové sbírky

Aktuálně z Běloruska

24. 1. 2024

Tříkrálovou koledu znají i v Bělorusku. Tradici udržují „adoptované děti“

Tříkrálová sbírka

22. 1. 2024

Probíhá sčítání Tříkrálové sbírky

Tříkrálová sbírka

17. 1. 2024

Paní Jana se postavila na vlastní nohy i díky Tříkrálové sbírce