Tříkrálová sbírka odstartovala průvodem a výstupem koledníků na Říp

2. 1. 2023

Tříkrálová sbírka odstartovala průvodem a výstupem koledníků na Říp

23. tříkrálová sbírka odstartovala v celé zemi v neděli 1. ledna. V pražské arcidiecézi zahájila dvěma oblíbenými akcemi: výstupem koledníků na horu Říp a tříkrálovým průvodem ve městě Slané.

Výstup na horu Říp 

„Za slunečného počasí se tři králové vydali z obce Rovné směrem na horu Říp,“ informuje Marcela Lysáčková, ředitelka Charity Roudnice nad Labem. „Cestou potkával davy turistů a poutníků, převážně rodin s dětmi, ale i motorkáře, zemědělce na traktorech a sběratele veteránů, kteří si každoročně na Nový rok dávají sraz pod Řípem. Tři králové je zdravili a přáli jim všechno dobré v novém roce. V rotundě sv. Vojtěcha a Jiří na Řípu se zúčastnili bohoslužby slova, kterou vedl Mgr. Jan Horák z roudnické farnosti, který jim zároveň požehnal a slavnostně tak odstartoval letošní tradiční Tříkrálovou sbírku.“

Na hoře Říp – na Chatě na Řípu je od 1. ledna 2023 umístěná i stacionární kasička, kde mohou návštěvníci chaty přispět na Tříkrálovou sbírku až do 15. ledna 2023.

Tříkrálový průvod ve Slaném

Ve Slaném se uskutečnil tříkrálový průvod v čele s třemi králi s koňským spřežením a kočárem. Tříkrálovým koledníkům požehnal generální vikář Mons. Jan Balík. Akce zakončená novoročním ohňostrojem přilákala množství návštěvníků. Za město Slaný popřál přítomným všechno dobré v novém roce starosta Martin Hrabánek.

Videozáznam z tříkrálového průvodu ve Slaném:

Tříkrálovou sbírku můžete podpořit online

Chci přispět

Související články

Tříkrálová sbírka

13. 2. 2024

Arcibiskup Jan Graubner poděkoval koledníkům Tříkrálové sbírky

Tříkrálová sbírka

2. 2. 2024

Tříkrálová sbírka hlásí dosud nejvyšší výnos. Děkujeme!

Aktuálně z Běloruska

24. 1. 2024

Tříkrálovou koledu znají i v Bělorusku. Tradici udržují „adoptované děti“

Tříkrálová sbírka

22. 1. 2024

Probíhá sčítání Tříkrálové sbírky