Tříkrálová sbírka odstartovala průvodem a výstupem koledníků na Říp

2. 1. 2023

Tříkrálová sbírka odstartovala průvodem a výstupem koledníků na Říp

23. tříkrálová sbírka odstartovala v celé zemi v neděli 1. ledna. V pražské arcidiecézi zahájila dvěma oblíbenými akcemi: výstupem koledníků na horu Říp a tříkrálovým průvodem ve městě Slané.

Výstup na horu Říp 

„Za slunečného počasí se tři králové vydali z obce Rovné směrem na horu Říp,“ informuje Marcela Lysáčková, ředitelka Charity Roudnice nad Labem. „Cestou potkával davy turistů a poutníků, převážně rodin s dětmi, ale i motorkáře, zemědělce na traktorech a sběratele veteránů, kteří si každoročně na Nový rok dávají sraz pod Řípem. Tři králové je zdravili a přáli jim všechno dobré v novém roce. V rotundě sv. Vojtěcha a Jiří na Řípu se zúčastnili bohoslužby slova, kterou vedl Mgr. Jan Horák z roudnické farnosti, který jim zároveň požehnal a slavnostně tak odstartoval letošní tradiční Tříkrálovou sbírku.“

Na hoře Říp – na Chatě na Řípu je od 1. ledna 2023 umístěná i stacionární kasička, kde mohou návštěvníci chaty přispět na Tříkrálovou sbírku až do 15. ledna 2023.

Tříkrálový průvod ve Slaném

Ve Slaném se uskutečnil tříkrálový průvod v čele s třemi králi s koňským spřežením a kočárem. Tříkrálovým koledníkům požehnal generální vikář Mons. Jan Balík. Akce zakončená novoročním ohňostrojem přilákala množství návštěvníků. Za město Slaný popřál přítomným všechno dobré v novém roce starosta Martin Hrabánek.

Videozáznam z tříkrálového průvodu ve Slaném:

Tříkrálovou sbírku můžete podpořit online

Chci přispět

Související články

Poděkování kardinála Dominika Duky a P. Jana Balíka za Tříkrálovou sbírku 2019 Tříkrálová sbírka

2. 2. 2023

Tříkrálové pokladničky jsou sečteny. Dárci projevili velkou solidaritu s lidmi v nouzi

Tříkrálová sbírka

18. 1. 2023

Probíhá sčítání Tříkrálové sbírky

Tříkrálová sbírka

16. 1. 2023

Tříkráloví koledníci zamířili i na ministerstvo a krajský úřad

Tříkrálová sbírka

6. 1. 2023

Centrem Prahy prošel průvod v čele s třemi králi na velbloudech