Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací
Sadashiva (pracovník za denní mzdu)
Kavyashree (žena v domácnosti)
bratr Mohith (2 měsíce)
Daya Special School
speciální mateřská škola
být soběstačný
hraní her
Ahoj, jmenuji se Adhish a chodím do speciální školky, protože mám problémy s rovnováhou a nedokážu zatím chodit bez pomoci. Ve školce mi pomáhají, učím se cvičit a nohy trénovat. Rád si tu hraji s ostatními dětmi. Ve volném čase si také rád zpívám a tancuji. Těším se, až jednou dokážu sám chodit, jako moji kamarádi.
Tatínek pracuje v továrně, kde zpracovávají hliník. Maminka se teď stará doma o malého bratříčka, kterému jsou teprve dva měsíce. Vím, že si tatínek moc nevydělá, hodně peněz se musí zaplatit za moji léčbu. Všichni bychom si moc přáli, abych mohl dál pokračovat ve škole, protože tak mám šanci nebýt úplně závislý na pomoci druhých.
Dítě má tělesné postižení – problém s chůzí.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®