Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Annet Peace Nassanga

Annet Peace Nassanga

Země:

Uganda Uganda

Věk:

8 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Ronald Muwereze (rybář)

Sylivia Nambi (prodej sušených drobných ryb)

Děti

bratr Paul Ssekimpi (17 let)

bratr Emma Ssekandi (15 let)

sestra Zuwena Nakandi (13 let)

Vzdělání a zájmy

Škola

St. Maria P/s

Tabule (ABC)

1. třída ZŠ

Formulář

angličtina

Zaměstnanec

zdravotní sestra

Hobby

skákání přes švihadlo, hra na schovávanou

Více o dítěti

Mé jméno je Annet Peace. Prý jsem zdvořilá a pokorná. Velice ráda se dovídám nové informace a neustále se na něco ptám. Ráda se přátelím s jinými dětmi a společně hrajeme různé hry. Například na schovávanou. Pokud mě ale někdo začne šikanovat, velice rychle mě to dokáže vyvést z míry a mnohdy je mi do pláče. Nerada chodím do školy, pokud nemám ve svém lunch boxu nějaké potraviny. Školní práce mě velice baví a mám vůči ní kreativní přístup. Také některé ruční práce mě baví – ráda vyrábím míče na hraní. Když jsem doma, společnost přátel mi chybí a potom nemám právě dobrou náladu. Poté, co vypracuji domácí úkoly, pomáhám mamince s různými pracemi. Každou neděli ráda chodím na mše. Ve volném čase mě baví u sousedů sledovat kreslené filmy v televizi.

Žijeme s maminkou jen samy dvě. Moji tři starší sourozenci žijí u tety poměrně daleko od nás. Důvod je ten, že v blízkosti našeho bydliště nejsou žádné střední školy.Kdežto z místa, kde teta bydlí, jsou dosažitelné. Na prázdniny jezdí moji sourozenci k mamince a ke mně. Otec naši rodinu před časem opustil a nepodporuje nás ani když někdy do naší vsi přijede.Nikdy se u nás nezastaví a nic nám nepřinese. Maminka musí tvrdě pracovat, aby získala prostředky zejména na úhradu nákladů na vzdělání pro nás děti.Hlavně pro ty z nás, kteří chodí na střední školu, kde se platí poměrně vysoké školné. Její hlavní prací je pěstování plodin, přičemž část úrody slouží pro naši vlastní spotřebu a část se prodává. Navíc maminka prodává ryby, tzv. „silver fish“. Naše situace je ovšem výrazně komplikovaná díky tomu, že maminka je HIV-pozitivní a každý měsíc by měla chodit na kontroly do zdravotnického zařízení. To se však nachází poměrně daleko od našeho domova a její cestování tam může být velice nákladné. Maminka je členkou jakéhosi podpůrného družstva v naší obci, jehož hlavním posláním je umožnit spoření a půjčky. Její funkcí v tomto družstvu je mít kontrolu nad sejfem, kde jsou peníze uloženy. Do budoucna, pokud by našetřila nějaké peníze, má v plánu začít s pěstováním drůbeže. S ostatními obyvateli naší obce má naše rodina harmonické vztahy.

Annet Peace Nassanga

Vytisknout profil   ID: 39657

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Annet Peace Nassanga

Země:

Uganda Uganda

Věk:

8 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí