Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku
8 500 Kč / rok
Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací
Rashid Kabaala (zemědělec)
Nansubuga Shadiya (zemědělkyně)
sestra Nabirye Shamirah (14 let)
sestra Byogero Shakirah (12 let)
bratr Balidadwa Halafah (2 roky)
začne chodit do Buckley
přidá se do 1. třídy
N/A
mechanik
fotbal a atletika
Mé jméno je Arafat a narodil jsem se hluchoněmý. Moji rodiče se dozvěděli o tomto problému až později, když si všimli, že nereaguji jako ostatní děti. Odvezli mě k lékaři, který diagnostikoval můj zdravotní stav a zjistil, že mám defekt v levém oku způsobený nehodou. Přestože je to někdy těžké, snažím se být pokorný a zodpovědný. Pomáhám mamince s domácími pracemi. Máme malou zahradu poblíž našeho domu, kde pěstujeme plodiny, o které se starám. Baví mě se starat o naše slepice. Také rád hraju fotbal. Mám moc rád své sourozence. Dříve jsem chodil do běžné školy, ale nerozuměl jsem výuce. Učitel navrhl, abych byl přeřazen do speciální školy, kde se mohu naučit znakový jazyk.
Žiju s matkou a třemi sourozenci – Shamirah, Shakirou a Halafahem. Celkem je nás doma pět. Spíme v domě se dvěma místnostmi postaveným z cihel. Nedávno si táta našel novou ženu a odstěhoval se s ní na nové místo. My jsme zůstali sami. Maminka pěstuje plodiny a přijímá různé zakázky, aby zvládla rodinné problémy. Platí školné pro nás všechny, ale na speciání školu, kterou já potřebuju, bohužel nemá peníze. Pěstujeme fazole a brambory pro vlastní spotřebu a část úrody prodáváme. Navíc prodáváme ještě zralé banány, abychom měli více peněz. Maminka tvrdě pracuje. Její vzdělání jí bohužel neumožňuje získat dobré zaměstnání. Každý pátek všichni společně chodíme na modlitby v mešitě. Spoří ve vesnickém spořitelním družstvu, aby si mohla otevřít stánek se studenými nápoji. S ostatními sousedy žijeme v poklidu. Plánujeme začít chovat více slepic, abychom měli více peněz.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®