Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Betty Namayanja

Betty Namayanja

Země:

Uganda Uganda

Věk:

10 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Mayanja David (práce v zemědělství)

Nakato Joan (práce v zemědělství)

Děti

sestra Nalwadda Daphine (12 let)

sestra Tenywa Francis (13 let)

sestra Namutebi florence (4 roky)

bratr Nsubuga Ronald (1 rok)

Vzdělání a zájmy

Škola

St. Elizabeth Nursery School

Tabule (ABC)

3. třída ZŠ

Formulář

matematika

Zaměstnanec

učitelka

Hobby

přehazovaná a vybíjená

Více o dítěti

Dobrý den, moje jméno je Betty. Většinou působím trochu rezervovaně, ale k ostatním jsem vždy milá a přátelská. Do školy chodím ráda. Věnuju se pečlivě svému vzdělání i když můj prospěch je spíš průměrný. Umím dobře komunikovat a snažím se aktivně odpovídat na otázky i ve škole. Nejlépe ze všeho mi jdou sporty, hlavně atletika. Ráda bych se jí věnovala i v budoucnu. Vždycky je mi moc líto, když na konci vyučovacího období nedostanu přehled svých výsledků, protože moji rodiče ještě nezaplatili školné kvůli nedostatku pěnez. Když jsou moje výsledky dobré, vždycky to chci náležitě oslavit. Mám ráda cukrovou třtinu. Moje nejoblíbenější jídlo jsou banány a maso. Z barev se mi nejvíc líbí červená a žlutá. Každou neděli ráda chodím do kostela.

Moje rodina se skládá ze sedmi členů. Z rodičů, mě, a mých čtyř sourozenců. Žijeme v hliněném domě. Jsme rodina zemědělců, pěstujeme plodiny na jídlo a také na prodej, abychom měli peníze na jiné nezbytnosti. Pěstujeme maniok, batáty a kávu, ale naše kávovníky byly napadené houbou a několik stromů uschnulo. Rodiče většinu času společně pracují na poli. Pěstujeme také několik chlebovníků a když jejich plody dozrají, sklízíme je. Po částech prodáváme lidem na tržišti. I když rodiče těžce pracují, mají problém vydělat dost peněz, aby mohli platit školné pro nás děti včas. Občas nás kvůli tomu pošlou ze školy zpět domů a nemůžeme se účastnit vyučování. Rodiče jsou členy kostelního sboru. Každou neděli chodí do kostela a zpívají na mších. Účastní se komunitních srazů pro rozvoj, a také dalších událostí v naší vesnici. Škola je od našeho domu tři kilometry daleko. Jsme velmi semknutá rodina a máme se všichni moc rádi. V budoucnu bychom si rádi našetřili dost peněz, abychom mohli začít chovat kuřata a vydělávat dost peněz, abychom měli na vlastní obživu a placení školného.

Betty Namayanja

Vytisknout profil   ID: 39645

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Betty Namayanja

Země:

Uganda Uganda

Věk:

10 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí