Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Doreen Nalwanga

Doreen Nalwanga

Země:

Uganda Uganda

Věk:

11 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

John Ssali (řidič motocyklu Boda-Boda)

Grace Nakaye (rolnice)

Děti

bratr Achileo Ssegawa (12 let)

sestra Deborah Namutebi (8 let)

bratr Andrew Kigunduu (6 let)

Vzdělání a zájmy

Škola

St Matia Mulumba Kazzansaya.ps

Tabule (ABC)

3. třída ZŠ

Formulář

angličtina

Zaměstnanec

zdravotní sestřička

Hobby

zpívání a tanec

Více o dítěti

Ahoj, jmenuji se Doreen, je mi 10 let a chodím do 3. třídy. Dospělí o mně říkají, že jsem pokorná, zejména když mluvím se staršími lidmi, a poslušná. Ve škole podávám dobrý výkon, jsem pilná a kreativní. Mám velmi dobře organizované poznámky a sešity vždy nosím k oznámkování. Ráda hraju hry, ale pečlivě si vybírám, co hraju. Zvládám sportovat s chlapci i s děvčaty. Mám moc ráda ruční práce, vyrábím si panenky z banánových vláken a z listí, abych je mohla oblékat do oblečků, které sešívám ze starých kusů látek starými jehlami. Moc ráda vařím a připravuji pro své sourozence a babičku jídlo bez pomoci. Během období dešťů se starám o svou malou zahrádku, kde sama pěstuji listovou zeleninu, kukuřici, brambory a maniok. O vše, co vypěstuji, se dělím s rodinou. Kostel mám pár metrů od domova. Chodím tam každou neděli a vodím tam i své sourozence. Mám ráda ovoce, hlavně mango, papáju, jackfruit a cukrovou třtinu. Moje oblíbené jídlo je rýže a kuře. Doma pomáhám se sbíráním vody a mytím nádobí. Ve škole se ráda učím angličtinu. Baví mě zpěv a tanec.

Doma je nás pět, já, babička, dva moji sourozenci a sestřenice. Nejmladší bráška Andrew žije s maminkou. Bydlíme ve dvoupokojovém domě. Škola, kam chodíme my čtyři děti, je vzdálená asi jeden kilometr. Vaříme v chatrči z došek z trávy. Babička je rolnice a závisí na troše plodin, které vypěstuje pro naše potřeby, hlavně pěstuje maniok, kukuřici, brambory, banány a fazole. Chováme kozy a prase. Babička stárne a už nestačí na to, aby nás zabezpečila. Naše jídlo a peníze na školné závisí na sezónních plodinách. Moji rodiče žijí odděleně a mají nové rodiny a starají se jen o ně. Podporují nás zřídka a kvůli úrovni svého vzdělání nemají stálý příjem. Tatínek je řidič motocyklu Boda-Boda, ale jeho příjem je příliš malý na to, aby zabezpečil svou novou rodinu i nás. Babička je stále nemocná kvůli svému věku a léčba pro udržení jejího zdraví je velmi drahá. Žijeme v harmonii s ostatními členy komunity. Babička by si ráda pořídila další kozy, abychom měli více peněz. Tatínek by si rád našetřil na vlastní motocykl, aby byl více nezávislý.

Doreen Nalwanga

Vytisknout profil   ID: 35992

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Doreen Nalwanga

Země:

Uganda Uganda

Věk:

11 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí