Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Elvis Kabenge

Elvis Kabenge

Země:

Uganda Uganda

Věk:

11 let

Pohlaví:

chlapec

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

William Kasirivu (zemřel)

Mariam Nalubega (služebná v domácnosti)

Děti

bratr Eric Sseruwagi (13 let)

bratr Evans Kasi (6 let)

bratr Elisha Munyagwa (4 roky)

Vzdělání a zájmy

Škola

Hand in Hand Uganda (HIHU)

Tabule (ABC)

2. třída ZŠ

Formulář

čtení a psaní

Zaměstnanec

učitel

Hobby

fotbal a sledování filmů

Více o dítěti

Ahoj, já jsem Elvis. Jsem věčně veselý. Záleží mi na ostatních a mám rád každého. Ve škole se mi daří, učitelé říkají, že mám prý nadprůměrně dobré výsledky, což mě těší. Minule jsem byl z naší třídy druhý nejlepší. Můj průměrný výsledek ze šesti předmětů je 77 %. Všechno rychle chápu, málokdy něco potřebuju vysvětlit dvakrát. Rodiče mě ale občas hubují, protože se mi nechce dělat domácí práce a pokud můžu, tak se jim pokusím vyhnout. Moje koníčky jsou hraní fotbalu a sledování filmů, hlavně těch kreslených. K jídlu mám nejradši rýži s masem. Chodím do speciální třídy pro hluchoněmé a moje rodina má problém zaplatit za mě školné, protože je to pro nás moc drahé. Hluchý jsem se už narodil. Moji rodiče si to uvědomili, když mi byl asi rok, protože jsem nereagoval na žádné zvuky. Moje rodina pro mě ale nikdy nevyhledala odbornou pomoc.

Doma nás bydlí dohromady šest; já, moji tři sourozenci, moje teta a její bratranec. Pronajímáme si dům z cihel s plechovou střechou o jedné místnosti. Já studuju na škole pro hluchoněmé za pomoci mé tety. Moji sourozenci, bratranec a mé tety navštěvují školu na úrovni školky až sedmé třídy základní školy. Poplatky za nás za všechny platí teta. Můj táta před rokem zemřel a moji příbuzní z jeho strany se o nás nijak nestarají. Máma pracuje jako služebná a občas nám nějaké peníze posílá, ale není jich moc a je to jen nepravidelně. Teta pracuje na poloviční úvazek v malé pojišťovací společnosti a pokud zrovna nepracuje, tak prodává ve stánku nedaleko našeho domu zeleninu. Celá naše rodina se společně modlí a žije v harmonii se zbytkem komunity. Pokud budeme mít jednou dost peněz, rádi bychom si pořídili alespoň malý pozemek, kde bychom si mohli postavit vlastní dům, abychom nemuseli platit nájemné. Většinu peněz utratíme za nájem, školné a jídlo, protože všechno, co jíme, pochází z trhu.

Elvis Kabenge

Vytisknout profil   ID: 39582

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Elvis Kabenge

Země:

Uganda Uganda

Věk:

11 let

Pohlaví:

chlapec

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí