Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku
7 000 Kč / rok
Paul Kaggwa (práce v zemědelství)
Angella Namusisi (práce v zemědelství)
bratr Jerimiah Mugagga (4 roky)
bratr Joshua Mulungi (2 roky)
Masaaba R/C primary school
1. třída ZŠ
matematika
voják
fotbal
Jmenuju se Ivan a škola je pro mě nejoblíbenější místo. Sedím v první lavici, abych všechno dobře viděl a slyšel a baví mě tam úplně všechno. Nedělá mi problém poslouchat a dělat co je třeba. Jsem na sebe pyšný, že jsem v pokročilejší skupině a snažím se, abych měl co nejlepší výsledky. Naposled jsem měl 501 bodů z 650 což je velmi dobré. Když mám čas, tak si píšu nebo maluju na kousky papíru. Nejradši mám červenou barvu, protože je veselá. Mám rád svoje mladší sourozence a pomáhám rodičům se o ně starat, také mladšímu bratrovi pomáhám s úkoly. Často mívám hlad a to nemám rád, protože jsem pak na všechny nepříjemný. Když máme ale dost jídla a nejlépe kuře s rýží nebo vajíčka, tak jsem nadšený. Také mě potěší, když dostanu nějaké nové oblečení. S rodiči chodíme každou neděli do kostela.
Bydlím s rodiči a dvěma mladšími bratry a do školy, kam zatím chodím jen já a prostřední bratr, to máme asi půl hodiny. Rodiče pěstují různé plodiny na jídlo a na prodej. Snaží se vypěstovat co nejvíce lilku, protože ten jim přináší největší příjem na pokrytí všech našich potřeb a školného. K jejich starostem patří škůdci, nemoci a občas nedostatečná úroda a výkyvy v ceně lilku. Říkají, že problém je, že naše půda už není dost úrodná. Rodiče také suší dřevo a prodávají ho a slibují si hodně od nových prasátek, které koupili, že z nich by mohl být v budoucnu nějaká příjem. Tatínek se přihlásil do kurzu farmaření, aby se naučil jak nejlépe hospodařit. V neděli chodíme spolu celá rodina do kostela a rodiče se stále více zapojují.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®