Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Janet Nazziwa

Janet Nazziwa

Země:

Uganda Uganda

Věk:

6 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Livingstone Ssemyonga (zemřel)

Maria Tibita (není známo)

Děti

sestra Erina Nangonzi (3 roky)

Vzdělání a zájmy

Škola

Tukulu Umea P/s

Tabule (ABC)

školka

Formulář

matematika

Zaměstnanec

zdravotní sestra

Hobby

skákání přes švihadlo, počítání kamínků

Více o dítěti

Jmenuji se Janet, jsem prý velmi sebevědomá. Pokud se mnou někdo hovoří, dokážu udržet oční kontakt. Někdy mi trvá poněkud déle nalézt správnou odpověď, když se mě někdo na něco zeptá. Pak často vzniká dojem, že jsem věci neporozuměla. Jsem spíše tiché povahy a s jinými dětmi se příliš nepřátelím. Bohužel jsem sobecká, zejména se nerada dělím o jídlo. Moje školní výsledky jsou poměrně dobré. V poslední době jsem v šesti studijních předmětech dosáhla 418 bodů z celkového počtu 600 možných. Doma pomáhám s různými pracemi ale jsem však pomalá. V rozhlase ráda poslouchám hudbu. K mým oblíbeným jídlům patří rýže, banány a ryba. Každé ráno chodím do školy společně se svojí sestřenicí. Mám hezký vztah se svojí mladší sestrou a ráda a dobře se o ni starám.

Pocházím z osmičlenné rodiny, do které patřím já, moje babička , moje sestra a dalších 5 bratranců a sestřenic. Vlastníme dům o třech místnostech. Ten je ale velmi starý a stojí v místě dosti vzdáleném od ostatních domů. Jsme rolnická rodina, vlastníme zemědělskou půdu, na níž pěstujeme maniok, batáty a banány – jak pro vlastní spotřebu, tak také na prodej. Máme také několik kávovníků, jejichž úrodu prodáváme. Je to pro nás dodatečný příjem. Je nás v rodině celkem šest dětí . Všichni chodíme do školy a babička nás podporuje. Můj otec zemřel, když jsem ještě byla malá a maminka se o nás nedokázala postarat a péči o nás přenechala babičce. O tom, kde maminka je, není nic známo – nekomunikuje totiž a ani neposílá podporu. Rodiče mých pěti bratranců a sestřenic sice podporu posílají, ovšem nepravidelně; nemají totiž práci, ze které by dostávali pravidelné příjmy. Na zahradě pracujeme společně a také společně chodíme vykonávat různé práce v rámci obce. Škola je od místa našeho bydliště vzdálená zhruba 2 km. Zdravotnické zařízení, kam patříme, se od nás nachází poměrně daleko. Je soukromé a jeho služby jsou velmi nákladné. Babička je členkou společenství, jehož cílem je mj. nákup různých spotřebních předmětů pro nemajetné rodiny. V budoucnu by chtěla koupit krávu, mléko prodávat a získat peníze na hnojivo pro plodiny pěstované na zahradě.

Janet Nazziwa

Vytisknout profil   ID: 39662

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Janet Nazziwa

Země:

Uganda Uganda

Věk:

6 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí