Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Layton Kisakye

Layton Kisakye

Země:

Uganda Uganda

Věk:

7 let

Pohlaví:

chlapec

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Robert Kamya (Neznámé)

Shamim Byobona (Pomocnice v domácnosti)

Děti

sestra Gift Namukose (8 let)

sestra Patience Nakamya (6 let)

Vzdělání a zájmy

Škola

Victoria Wing Primary School

Tabule (ABC)

1. třída ZŠ

Formulář

Matematika

Zaměstnanec

Inženýr motorových vozidel

Hobby

Hraní fotbalu

Více o dítěti

Zdravím, jmenuju se Layton a je mi sedm let. Jen tak něčeho se nezaleknu, dokonce ani cizích lidí. Moc rád si se všemi povídám a když si hrajeme s kamarády, většinou jsem to já, kdo rozhoduje, co budeme dělat. Hry mám moc rád. Maminka mě často hubuje, když se při nich ušpiním, nebo kvůli nim zapomenu na domácí úkoly a povinnosti. Do školy chodím rád a učení mi jde. Všechno pochopím napoprvé, učitelé o mně říkají, že jsem chytrý kluk. Každou sobotu chodím do kostela. Ve volném čase rád poslouchám hudbu. Dokonce umím i tancovat. Baví mě vyrábět autíčka ze starých drátů. Ahoj, jmenuju se Layton a je mi sedm let. Jen tak něčeho se nezaleknu, dokonce ani cizích lidí. Moc ráda si se všemi povídám a když si hrajeme s kamarády, většinou jsem to já, kdo rozhoduje, co budeme dělat. Hry mám moc ráda. Maminka mě často hubuje, když se při nich ušpiním, nebo kvůli nim zapomenu na domácí úkoly a povinnosti. Do školy chodím ráda a učení mi jde. Všechno pochopím napoprvé, učitelé o mně říkají, že jsem chytrá holka. Každou sobotu chodím do kostela. Ve volném čase ráda poslouchám hudbu. Dokonce umím i tancovat. Baví mě vyrábět autíčka ze starých drátů.

Do mé rodiny patříme čtyři; moje babička, já a moje dvě sestřičky. Táta se odstěhoval na Ostrovy za prací a nemáme o něm žádné zprávy. Máma také odešla. Nyní ve městě pracuje jako pomocnice v domácnosti. Nám žádné peníze neposílají. Děda už zemřel, ale naši strýčkové a tety babičce posílají trochu peněz. Babička pracuje na poli. Pěstuje plodiny, abychom měli co jíst. Pěstuje také kávu, kterou prodává, aby měla na zaplacení školného, ale příjmy z prodeje nám často nestačí. O víkendech a prázdninách jí my děti na poli pomáháme. Společně také sedáme k jídlu a navštěvujeme každou neděli kostel. Do školy to máme jeden kilometr daleko. Babička je členkou družstva pro rozvoj komunity, které každý měsíc poskytuje malé dárky. Se sousedy vycházíme dobře. Chováme kozy a prodáváme jejich mladé. Až si našetříme dost peněz, chtěli bychom si pořídit krávu, abychom měli mléko na prodej.

Layton Kisakye

Vytisknout profil   ID: 39211

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí
Layton Kisakye

Layton Kisakye

Země:

Uganda Uganda

Věk:

7 let

Pohlaví:

chlapec

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí