Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Leticia Mugabi

Leticia Mugabi

Země:

Uganda Uganda

Věk:

8 let

Pohlaví:

chlapec

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Mugabi Steven (zemědělec)

Nambi Winnie (zemědělkyně)

Děti

bratr Mugabi Daluton (3 roky)

Vzdělání a zájmy

Škola

začne chodit do Buckley

Tabule (ABC)

přidá se do 1. třídy

Formulář

N/A

Zaměstnanec

učitel

Hobby

schovávaná a skákání

Více o dítěti

Jsem Leticia a je mi 8 let. Lidé říkají, že jsem pokorná a umím si jít za svým. Pořád se usmívám. Ráda si hraju s panenkami, které umím dokonce vyrobit. Většinu času si hraji sama. Ale baví mě třeba i vybíjená a taky skáču přes švihadlo. Při hraní potkávám další kaamrády. Jsem hluchoněmá. Narodila jsem se tak a nikdy jsem nebyla ve škole. Závidím svým kamarádům, kteří můžou chodit do školy, hned bych také šla. Miluju ovoce. Hlavně avokádo, ananas a mango. Moje oblíbené jídlo je maso s rýží. Moc mě baví poznávat nová místa. Moje nejoblíbenější barva je bílá a cítím se šťastná, když se obléknu do bílého, když jdu do kostela.

Naše rodina se skládá ze čtyř členů: táta, maminka, já a bratr Dalton – bratr Leticie. Jsme rodina zemědělců a spíme v malém domě postaveném z cihel se starými plechy na střechu. Otec také pracuje jako dělník na staveništích, aby vydělal nějaké peníze. Maminka umí trochu šít a má vlastní šicí stroj, na kterém opravuje oblečení pro ostatní, i když nemá moc zkušeností. Rodiče mi nemohli zajisti speciální školu, protože je to drahé a nemohli si dovolit platit školné. Chodím tedy do školy v blízkosti domova, ale výuka na mě byla moc náročná. Učitelé mi doporučili školu pro hluchoněmé. Až dostanu sponzorství, přihlásím se na základní školu Buckley pro hluchoněmé a budu tam bydlet během školních dnů. Vzdálenost od domova do školy je přibližně 22 kilometrů. Jako rodina máme velké plány a chceme se podílet na různých projektech, které můžou zleošit budoucnost. Plánujeme více pěstovat plodiny na prodej Jako rodina chodíme do kostela a účastníme se komunitní práce ve vesnici. I když není vždy všechno veselé, jsme šťastná rodina.

Leticia Mugabi

Vytisknout profil   ID: 39015

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Leticia Mugabi

Země:

Uganda Uganda

Věk:

8 let

Pohlaví:

chlapec

709 Kč / měsíc

8 500 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí