Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Manjeri Sabano

Manjeri Sabano

Země:

Uganda Uganda

Věk:

14 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Laston Mubali (zemřel)

Wasagali Sarah (rolnice)

Děti

bratr David Tumula (27 let)

bratr Joel Munabi (25 let)

bratr Jackson Mubali (23 let)

bratr Thomas Lugabango (18 let)

sestra Edinance Namusobya (16 let)

bratr Charles Genkyo (14 let)

Vzdělání a zájmy

Škola

Wambete P/s

Tabule (ABC)

4. třída ZŠ

Formulář

matematika

Zaměstnanec

učitelka

Hobby

vybíjená

Více o dítěti

Moje jméno je Manjeri a je mi třináct let. Ve škole mi to celkem jde, dokonce podle učitelů patřím mezi deset nejlepších dětí ve třídě. Vždycky odpovídám na všechny otázky, které ve třídě zazní. Mám ráda společnost svých kamarádů, i když jsem někdy trochu plachá. Nemám ráda, když se moji kamarádi hádají, takovým situacím se vyhýbám. Co mě ale naopak hodně baví, je vybíjená. Vyrábím dokonce míče z banánových vláken. Miluji ovoce, třeba chlebovník nebo cukrovou třtinu. Pro chlebovník si často sama vylezu na strom sama. Pomáhám mamince doma, hlavně s loupáním jídla. Nejradši k jídlu mám rybu. Ještě mě baví běhání a zpěv.

Pocházím ze čtyřčlenné rodiny – moje maminka, já a mí dva sourozenci. Starší čtyři sourozenci jsou už ženatí, sestra Edinance bydlí u své tety. Tatínek nám zemřel, když jsem byla miminko a pro maminku je obtížné všechny děti uživit. Proto jsme musely opustit školu. Spíme v provizorním domě, ve kterém je jen jedna místnost. Střecha je pokryta starými železnými plechy, takže když prší, zatéká sem. Ke svícení v domě používáme parafínovou svíčku a vodu si nosíme z chráněné studny. Já a můj bráška Charles chodíme do stejné školy, která je od domu asi 250 metrů. Thomas ze školy odešel a pomáhá nám s prací na zahradě. Maminka prodává část úrody ze zahrady. Thomas jí pomáhá stříhat papyrus na výrobu rohoží, abychom měli nějaký příjem. Také děláme občas další práci ve vesnici. Maminka má v plánu postavit malý dům o jedné místnosti. Už jsme začali vyrábět cihly. Je to ale velmi náročné. Starší sourozenci postavili své slaměné domy na stejném pozemku a žijí velmi namáhavým životem stejně jako maminka. Také příležitostně dělají práci pro vesnici, kde všichni vzájemně spolupracujeme.

Manjeri Sabano

Vytisknout profil   ID: 36998

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Manjeri Sabano

Země:

Uganda Uganda

Věk:

14 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí