Roční příspěvek na podporu dítěte se speciálními potřebami je vzhledem k vyšším nákladům na vzdělání vyšší než u dítěte bez zdravotního postižení. Více informací
Kulaba Mutwalib (řidič motocyklu)
Namboila Suzan (práce v zemědělství)
sestra Nabirye Hajira (27 let)
bratr Kulaba Biral (25 let)
sestra Biribawa Shamim (22 let)
bratr Kulaba Shamig (19 let)
sestra Najuwa Nabirye (15 let)
bratr Namugabo Najati (10 let)
Buckley High School
3. třída ZŠ
matematika
lékař
fotbal
Ahoj, jmenuji se Najib a chodím do 3. třídy základní školy pro neslyšící. Do školy chodím rád a daří se mi dosahovat celkem dobrých výsledků. Mým snem je stát se v budoucnu lékařem. Ostatní o mně říkají, že jsem skromný, tichý a zvídavý chlapec. Ve volném čase rád hraji fotbal.
Bydlím s rodiči a sourozenci. Naše rodina se živí hlavně zemědělstvím, pěstujeme plodiny pro vlastní potřebu a přebytky potom prodáváme. Tatínek navíc pracuje jako řidič, rozváží lidi a zboží na motorce. Maminka má nemocnou páteř a musí se léčit, léčba je ale hodně drahá.
Dítě je neslyšící.
Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.
Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®
zahraniční projekty, Adopce na dálku®