Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Oliver Kisakye

Oliver Kisakye

Země:

Uganda Uganda

Věk:

9 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Magambo Godfrey (rybář)

Nangobi Jackie (práce v zemědelství)

Děti

sestra Nekesa Cissy (12 let)

bratr Magambo Edward (7 let)

Vzdělání a zájmy

Škola

Bulondo P/s

Tabule (ABC)

první stupeň/druhý ročník

Formulář

matematika

Zaměstnanec

zdravotní sestra

Hobby

netball

Více o dítěti

Ahoj, jmenuji se Oliver, prý jsem velmi pracovitá, uctivá a pokorná. Do školy chodím ráda a dosahuji dobré výsledky. Vždy jsem mezi 10 nejlepšími. V pololetí, jež nedávno skončilo, jsem v šesti předmětech, které máme, dosáhla 539 bodů z celkového počtu 600. Práce, jež jsou mi uloženy, se snažím provést včas. Poté, co přijdu ze školy, je vypracování úkolů mojí prioritou. Ve svém volném čase hraji různé hry, někdy chodím na chůdách. Když mám hlad, není mi dobře a mám tendenci sedět někde sama a příliš nekomunikovat. K mým oblíbeným jídlům patří ryba s rýží a nemám ráda chléb z manioku. Zdědila jsem zřejmě i jistou dávku pohybového nadání – ráda a s úspěchem tančím tradiční tanec naší země – tzv.“kiganda dance”.

Pocházím z pětičlenné rodiny – jsme tři děti. Dům, ve kterém žijeme, má jednu místnost, je vybudován z hlíny a pokryt střechou ze železných plátů. Pozemek, na němž náš dům stojí, patří církvi. Máme najatý pozemek, na němž pěstujeme kukuřici a maniok pro vlastní spotřebu. Někdy si také „vypůjčujeme“ nějakou zemědělskou půdu od přátel. Škola, kam my tři děti chodíme, se nachází ve vzdálenosti zhruba 3 km od našeho bydliště. Můj otec byl rybář, ale v důsledku restriktivních vládních opatření byl nucen s touto činností skončit. Jeho nynější práce je příprava čapatí, které prodává kolemjdoucím. Naše příjmy jsou poměrně nízké a zajištění prostředků k obživě a zejména pak k úhradě nákladů na vzdělání je velmi obtížné. Někdy jsme posláni ze školy předčasně domů právě v důsledku toho, že si naši rodiče nemohli dovolit zaplatit školné. V takovém příápadě jsme velmi neradi. Naši rodiče pomáhají při různých událostech v rámci obce – např. při pohřbech. V budoucnu by rádi koupili vlastní pozemek pro pěstování plodin. V neděli chodíme na bohoslužby.

Oliver Kisakye

Vytisknout profil   ID: 39618

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Oliver Kisakye

Země:

Uganda Uganda

Věk:

9 let

Pohlaví:

dívka

584 Kč / měsíc

7 000 Kč / rok

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí