Toto dítě již svého "adoptivního rodiče" našlo. Na pomoc čekají další dívky a chlapci, kteří nemohou chodit do školy a potřebují vaši pomoc. Pomozte jednomu z nich.
Chci adoptovat na dálku

Zlata Kezik

Zlata Kezik

Země:

Bělorusko Bělorusko

Věk:

12 let

Pohlaví:

dívka

575 Kč / měsíc

6 900 Kč / rok

Logo na pozadí

Rodina

Rodiče

Pavel (traktorista)

Galina (kadeřnice)

Děti

bratr Maxim (11 let)

sestra Ilona (11 let)

Vzdělání a zájmy

Škola

ZŠ č. 1, Braslav

Tabule (ABC)

5. třída ZŠ

Formulář

matematika

Zaměstnanec

módní návrhářka

Hobby

kreslení, zpěv, recitování básní

Více o dítěti

Dobrý den, jmenuji se Zlata a je mi 11 let. Mám bratra a sestru, jsme trojčata, a společně chodíme do páté třídy základní školy. Mám je hodně moc ráda, jsme totiž nejlepší přátelé. Také mám další kamarády, ale všichni se znají i s mými sourozenci, takže nakonec stejně všechno máme společné. Spolu děláme úkoly a pak chodíme bruslit, snažíme se pomáhat jeden druhému a také uklízíme doma. Ilona je teď trochu nemocná, tak se jí snažíme s bratrem pomáhat. Maminka nás za to chválí a děkuje nám. Jinak také chodím na taneční a miluji kreslení. Dokonce bych se v budoucnu chtěla stát módní návrhářkou.

Naše rodina je velká a přátelská, jen se na tom bohužel nemáme moc dobře s penězi. Táta zůstal bez práce po tom, co kvůli koronaviru uzavřeli hranice s Ruskem: před tím tam totiž jezdil za prací. Teď žijeme jen z maminčina malého platu, zatímco táta má jen nějaké menší přivýdělky ve městě. Rodiče říkají, že u nás v Braslavi je to s prací těžké. My se sourozenci už jsme velcí, a tak jsme samostatní a snažíme se pomáhat mamince alespoň v domácnosti. Často jezdíme na vesnici za prarodiči, kteří teď zrovna hodně potřebují naši pomoc. Děda totiž prodělal mrtvici a část těla má ochrnutou. Veškerá fyzická práce je teď na tátovi. Celá naše rodina už prodělala koronavirus. Dokonce já a sourozenci. Sestra Ilona po něm dokonce začala mít záchvaty a omdlívat. Máma říká, že hodně peněz dává za léky. Jinak jsme všichni hodně rádi spolu a v létě nejraději chodíme k našemu velkému a krásnému jezeru.

Zlata Kezik

Vytisknout profil   ID: 36696

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí

Zlata Kezik

Země:

Bělorusko Bělorusko

Věk:

12 let

Pohlaví:

dívka

575 Kč / měsíc

6 900 Kč / rok

Fakta o zemi

Bělorusko

  • 540 tisíc lidí žije pod hranicí chudoby
  • 4 200 Kč činí průměrná měsíční penze
  • 25 let vlády jednoho prezidenta

Charitní programy v Bělorusku reagují na velkou sociální tíseň rodin zejména na vesnicích. Děti z chudých rodin žijí nejen v materiální nouzi, ale také bez možnosti rozvíjet svůj talent a trávit hodnotným způsobem volný čas. Naše pomoc má v Bělorusku ještě další rozměr – umožňuje lidem získat zkušenosti s fungováním demokratického systému.

Na co všechno vaše příspěvky využijeme

Školní pomůcky

Školní pomůcky

Tabule (obrázky)

Kroužky a workshopy

Chlapec a dívka

Oblečení

Tabule (ABC)

Nákup jídla

Často kladené otázky k Adopci na dálku®

Kolik Adopce na dálku® stojí?

Jak probíhá komunikace s dětmi? Jak často a kdy děti píší?

Proč podporujeme komunitu?

Všechny dotazy

Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

  • Již od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha (dále Charita Praha) v rozvojových zemích řadu projektů. Největším z nich je program Adopce na dálku®, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit (jak obyvatel, tak místního prostředí, okolí a vybavenosti), v kterých tyto děti žijí. Aby bylo naše úsilí co nejúčinnější, je třeba dodržovat základní pravidla rozvojové spolupráce a přistupovat citlivě ke kultuře, ve které příjemci pomoci žijí.

    Podmínky a pravidla zahraničních projektů a rozvojového programu Adopce na dálku®

Máte dotaz k programu Adopce na dálku®?

Alena Michněvičová

zahraniční projekty, Adopce na dálku®

224 246 573, 737 280 641 (po-pá: 8-16 hod)

Logo na pozadí