Do stacionáře bez bariér: Charita Vlašim prosí o pomoc s pořízením dodávky

20. 5. 2024

Do stacionáře bez bariér: Charita Vlašim prosí o pomoc s pořízením dodávky

Zájem seniorů o nový Denní stacionář ve Vlašimi roste. Služba, kterou vlašimská Charita otevřela v lednu tohoto roku, se však potýká s problémem dopravy. „Některé seniory vozí rodina. Pro ty, kdo nemají možnost vlastní dopravy, jezdíme našimi osobními auty, která však nejsou speciálně upravena,“ informuje vedoucí Denního stacionáře Dana Kucharčíková. „Klientům se z aut špatně vystupuje, invalidní vozík se i po složení do většiny osobních aut, která používáme, vůbec nevejde. Doprava je pro nás a pro klienty v tuto chvíli velmi limitující,“ dodává Kucharčíková.

Komplikace s dopravou do Stacionáře vyřeší pořízení dodávky upravené pro vozíčkáře.Bohužel žádná dotace na pořízení takového auta vypsaná není, proto jsme se rozhodli oslovit veřejnost s prosbou o pomoc,“ vysvětluje Dana Kucharčíková.

Všichni pracovníci i klienti vlašimské Charity doufají, že jim veřejnost pomůže a že se v blízké budoucnosti podaří získat dostatek finančních prostředků na pořízení speciálně upravené dodávky, tak aby nikdo nemusel z vozíku složitě přesedat nebo dokonce zůstávat doma. „Za jakýkoli zaslaný finanční dar předem velmi děkujeme!“ vzkazuje Dana Kucharčíková.

Podpořte nákup vozu pro Denní stacionář zasláním daru na sbírkový účet Charity Vlašim: 6581628329/0800. Zaslat dar můžete i jednoduše v mobilním bankovnictví pomocí QR kódu. Děkujeme!

Související články

Novinky z ostatních Charit

7. 6. 2024

Čtyři zdravotní sestry převzaly ocenění Charitní sestra roku – Cenu QUALITAS OPTIMA

Novinky z ostatních Charit

3. 6. 2024

Nové prostory pro příbramský stacionář. Senioři si oblíbili i sousedící charitní kavárnu

Novinky z ostatních Charit

10. 5. 2024

Vyslechnout, poradit, nesoudit. Roudnická Charita rozjela preventivní program ve školách

Novinky z ostatních Charit

7. 5. 2024

Bylo to jako z filmu! Děti poprvé na výletě díky Charitě