Indii zasáhla druhá vlna pandemie. Chystáme pomoc „adoptovaným“ dětem a rodinám

30. 4. 2021 Koronavirus

Indii zasáhla druhá vlna pandemie. Chystáme pomoc „adoptovaným“ dětem a rodinám

Druhá vlna pandemie koronaviru má v Indii katastrofální následky zejména ve velkých městech, kde se nákaza novou mutací nekontrolovatelně šíří. Nemocnice jsou přeplněny, nedostupnost nemocničních lůžek, nedostatek kyslíku a základních léků způsobují paniku, strach a vyvolávají zoufalství. Pandemie nyní zasáhla i mnoho menších měst a vesnic, kde je situace do značné míry podhodnocena. Je srdcervoucí vidět bolest a utrpení bezmocných lidí, kteří bezvýsledně hledají pomoc a dokonce umírají na ulicích.

Rychlý nárůst případů v Karnátace, kde působí náš projekt Adopce na dálku®,  je také velmi alarmující. Karnátaka totiž patří k deseti nejhůře postiženým svazovým státům. Nařízený dvoutýdenní lockdown snad zpomalí nepříznivý vývoj.

V partnerské nemocnici sv. Ignáce v Honavaru, kam v loňském roce putovaly finance od českých dárců na nákup tří plicních ventilátorů, se potýkají rovněž s téměř nezvládnutelným počtem pacientů. Koronavirové oddělení rozšířené na 25 lůžek je plně obsazeno pacienty a lékaři bojují o život každého z nich. Bohužel, většina se do nemocnice dostane ve stavu, který se často již nedá zvrátit. „Jsme vyčerpaní, fyzicky i psychicky,“ říká Sr. Dr. Rita Dsouza, primářka covidového oddělení. „Bohužel jsme limitovaní našimi možnostmi. Potřebovali bychom další kapacity, stávající možnosti katastroficky nestačí.“

Ve spolupráci s našimi indickými partnery nyní definujeme nejdůležitější problémy. „Připravujeme další vlnu pomoci – prioritně bude směřovat na nákup léků a ochranných pomůcek, na očkování a potravinové balíčky pro rodiny zapojené do projektu Adopce na dálku®,“ sděluje David Flak, ředitel Centra zahraniční spolupráce. Ostatní projekty jsou nyní pozastaveny, prioritu má záchrana lidských životů a pomoc rodinám v existenčních potížích způsobených lockdownem.

Pomozme rozvojovým zemím v době pandemie koronaviru

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat jakoukoliv částku. Jelikož každá částka dokáže pomoci.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • zakoupíme potravinovou pomoc pro lidi v nouzi
  • vybavíme sociálně slabé ochrannými pomůckami
  • podpoříme zdravotnická zařízení ve vesnických oblastech

Pomáhejte s námi lidem v nouzi

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Aktuálně z Indie

7. 7. 2021

Dáváme indickým dívkám vzdělání, sebevědomí a budoucnost

Aktuálně z Indie

29. 1. 2021

Dcery, které se neměly narodit

Aktuálně z Indie

15. 12. 2020

Tři plicní ventilátory pro honavarskou nemocnici

Aktuálně z Indie

6. 8. 2020

„Adoptovaná“ Vidya připravila dárkyni překvapení. Dojetím jí vhrkly slzy do očí