Jak pomáháme chudým rodinám v Ugandě. Příběh paní Robinah

27. 8. 2019 Příběhy pomoci

Jak pomáháme chudým rodinám v Ugandě. Příběh paní Robinah

Paní Robinah z Ugandy je pilná maminka šesti dětí a oddaná manželka. V našem projektu, který se soustředí na rozvoj místní komunity, se zúčastnila několika workshopů, na kterých se naučila vyrábět tekutá mýdla, šampony, tělová mléka nebo boty. Založila si obchůdek, kde své výrobky prodává. Vlastní pílí se zasloužila o lepší život pro celou svou rodinu.

Jak pomáháme chudým rodinám v Ugandě. Příběh paní Robinah „V našich rozvojových projektech zaměřených na dospělé předáváme dovednosti, učíme efektivněji pěstovat plodiny, poskytujeme mikro půjčky a snižujeme negramotnost,“ vypočítává aktivity charitní ugandské mise Grace Mboizi.

Nejen maminky a tátové dětí z programu Adopce na dálku® mohou díky této podpoře zlepšit svou ekonomickou situaci. Příležitost využila i paní Robinah, maminka šesti dětí. Navštívila několik worshopů a naučila se mnoha praktickým dovednostem. Mezi nimi výrobu mýdla, šampónu nebo i sandálů či speciální nádoby na dovaření jídla bez další potřeby ohně a palivového dříví. „Dnes je Robinah vzorem a inspirací pro celou komunitu, ale předcházelo tomu mnoho práce,“ říká Grace Mboizi.

Paní Robinah založila malý obchůdek poblíž místní obchodního centra. Její firma nese název YVONE, po jediné dceři. Obchodu se postupně začalo dařit. Lidé si zvykli tady nakupovat. Vydělané peníze investuje čerstvá podnikatelka zpět do svých produktů: „Vyvíjím hlavně mýdla a šampóny, protože to jsou mé nejprodávanější produkty.“ Do jejich výroby zapojila i děti a manžela, kteří pomáhají po škole a zaměstnání.

Paní Robinah má již vyhlídnutý pozemek, který by chtěla zakoupit a do budoucna sem přesunout svůj krámek. Ušetřila by tak za nájem, který musí nyní platit. „Jsem připravena pracovat ještě usilovněji, aby se naše rodina měla dobře,“ říká Robinah odhodlaně. „Děkuji vám za podporu a důvěru, kterou jste mi dali.“

Jak pomáháme chudým rodinám v Ugandě. Příběh paní Robinah Jak pomáháme chudým rodinám v Ugandě. Příběh paní Robinah

Související články

Česká nemocnice v Ugandě

1. 12. 2023

Příběh z České nemocnice v Ugandě: Včasná léčba zachránila dítěti život

Aktuálně o pomoci v zahraničí

15. 11. 2023

Adopce na dálku® pomáhá 30 let

Aktuálně z Ugandy

6. 11. 2023

Od podlahy po střechu: Jak jsme proměnili Nemocnici sv. Josefa v Ugandě

Aktuálně z Ugandy

30. 10. 2023

Důležitá změna v programu Adopce na dálku®: Dopisy dorazí z Ugandy přímo do vašich schránek