Josef: „Málem jsem zemřel, ale Česká nemocnice v Buikwe mi zachránila život.“

12. 2. 2024 Příběhy pomoci

Josef: „Málem jsem zemřel, ale Česká nemocnice v Buikwe mi zachránila život.“

Když bylo Josefovi 10 let, zemřel jeho tatínek a všechnu starost o rodinu nesla od té doby matka. Nebylo pro ni snadné všechno zvládat sama. Chlapec nemohl studovat, jak by si přál, ale školu předčasně ukončil a začal hledat práci, aby pomohl matce s péčí o dva mladší sourozence. Byl přijat jako prodavač v obchodě.

Josef si v nové práci vedl skvěle, ale jeho radost z ní netrvala dlouho. Po několika týdnech ho začaly trápit bolesti břicha, hlavy a průjem. Myslel si, že jde o menší problém a koupil si léky v nedaleké klinice.

Pozdní vyhledání lékařské pomoci mohlo mít tragické následky

Po dvou dnech bez zlepšení a pokračující celkové tělesné slabosti už nemohl pokračovat v práci. Vydal se do České nemocnice v Buikwe, kde lékaři podle laboratorních testů stanovili příčinu obtíží: otravu jídlem a těžkou dehydrataci ohrožující mladíkův život.

Pacient byl hospitalizován, dostal nitrožilní infuzi a antibiotika. Za tři dny se jeho stav stabilizoval natolik, že se mohl vrátit do práce.

„Málem jsem zemřel, ale péče zdravotního týmu v České nemocnici sv. Karla Lwangy mi zachránila život. Děkuji personálu za pozitivní a laskavý přístup. Kéž je Bůh chrání pro nás všechny,“ vyjádřil svou vděčnost Josef těsně před propuštěním z nemocnice.

Pozdní vyhledání lékařské pomoci málem stálo Josefa život. „Chtěl jsem se za každou cenu osvědčit v nové práci a myslel jsem si, že by šéfovi připadaly moje zdravotní problémy otravné,“ zamýšlí se Josef. „Tak jsem se snažil situaci zvládnout po svém, i s přes nesnesitelné bolesti, které mě trápily.“

Česká nemocnice se věnuje prevenci a osvětě

Při propuštění byl Josef poučen o zdravé stravě, pití dostatečného množství tekutin a důležitosti správné hygieny. Posláním České nemocnice v Buikwe není jen léčba. Nemocnice se zaměřuje i na předcházení chorobám a edukaci pacientů.

Děkujeme všem dárcům, kteří chod České nemocnice v ugandském Buikwe podporují. Díky vám můžeme pomáhat tisícům pacientů, jako je Josef. Vaše pomoc zahraňuje lidské životy!


K záchraně života stačí docela málo. Zapojte se, prosím, do sbírky! V programu Sponzorství nemocničního lůžka můžete podpořit týdenní či měsíční provoz konkrétního typu lůžka v České nemocnici v Ugandě. 

Chci pomoci

Podpořte Českou nemocnici v Ugandě

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat libovolnou částku. Každý dar je důležitý.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • Zaplatíme mzdy zdravotníků.
  • Vybavíme nemocnici potřebnými přístroji.
  • Uspořádáme výjezdy mobilní ordinace do odlehlých vesnických oblastí.

Pomáhejte s námi lidem v nouzi

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně každý měsíc.
Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Česká nemocnice v Ugandě

1. 12. 2023

Příběh z České nemocnice v Ugandě: Včasná léčba zachránila dítěti život

Česká nemocnice v Ugandě

31. 8. 2023

Česká nemocnice v Ugandě zachránila další lidský život

Česká nemocnice v Ugandě

7. 8. 2023

Mobilní ordinace zachraňuje životy lidí v odlehlých vesnicích na břehu Viktoriina jezera

Česká nemocnice v Ugandě

27. 7. 2023

Rozzuřený dav těžce zranil mladého Uganďana. Život mu zachránila Česká nemocnice