Květiny k dnešnímu svátku daroval seniorům velvyslanec Nizozemska

1. 10. 2020

Květiny k dnešnímu svátku daroval seniorům velvyslanec Nizozemska

U příležitosti Mezinárodního dne seniorů a Dne prarodičů navštívil Domov pro seniory kardinála Berana velvyslanec Nizozemského království pan Kees Jan René Klompenhouwer.

Seniory pozdravil na prosluněné zahradě Domova: „Co jiného bych vám jako Nizozemec mohl darovat než květiny. Jsou symbolem krásy, lásky a naděje.“ Senioři se hned rozhodli pugétem žlutých růží, které připravil aranžér Pavel Hruška, ozdobit místní kapli Panny Marie Lurdské, kde se denně slouží mše svatá.

Ke gratulacím se přidaly i děti z mateřských a základních škol, které seniorům poslaly vlastnoručně vyrobená přáníčka s malovanými záložkami do knížky. Školy a domovy pro seniory po celé zemi takto propojil projekt Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Děti malují seniorům k svátku.

Zájem seniory potěšil

„Na dnešní akci jsme se moc těšili, protože jsme vždycky rádi, když má o nás zájem i někdo, kdo je úplně zvenku. To pak víme, že je to dobrý člověk, který myslí na staré a nemocné,“ říká s přáníčkem v ruce paní Vlasta. „Upřímně, nemyslete si, každý, kdo tady jsme, máme nějaké to zdravotní trápení. Mně je 82 let. Tady Jarmilka má problémy s nohama,“ obrací se paní Vlasta k usměvavé stařence vedle sebe, která hladí na klíně bílou kočku. „Mám sedmý rok otevřenou nohu na kotníku,“ přisvědčuje paní Jarmila. „Každý krok bolí.“

Obyvatelky Domova ale rychle mění téma hovoru a pokračují na pozitivní notu: „Máme tu pana faráře a také kapli. Jsme šťastné, že tu máme duchovní zázemí. A viděli jste areál? Je perfektní. Je tu zeleň, jezírko s rybami a lekníny. Vždycky jsem z toho celá vedle, jen sedím a koukám na tu krásu.“

Pracovníci připravují pestrý program

Blahopřání k svátku potěšila seniory v době, kdy se naše země nachází na prahu dalšího nouzového stavu. V domovech pro seniory byl opět vyhlášen zákaz návštěv. „O to víc se s kolegy snažíme zpříjemnit seniorům čas a povzbudit je. Za slunečného počasí trávíme hodně času na zahradě. Společně grilujeme. Nedávno jsme pozvali terapeutického koně, jehož doteky působily konejšivě. Velkým povzbuzením bylo setkáním s P. Edwardem Walczykem, který v naší kapli sloužil mši svatou,“ říká Alena Hanková, ředitelka Domova pro seniory kardinála Berana v Mukařově.

Pomáhat seniorům můžete i Vy.

Pomocí vašeho bankovního účtu můžete zaslat jakoukoliv částku. Jelikož každá částka dokáže pomoci.

Na co váš příspěvek využijeme?

  • Zajistíme seniorům každodenní pomoc pečovatelky.
  • Pro seniory ve stacionáři uspořádáme pravidelné cvičení a trénování paměti.
  • Zajistíme komplexní péči v domově seniorům, o které již nemůže pečovat vlastní rodina.

Potřebujeme vaši pomoc!

Můžete pomoci jednorázově nebo přispívat pravidelně. Váš dar proměníme v pomoc lidem, kteří naši podporu v této nelehké době potřebují.

 

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pomoci můžete
online a hned Šipka nahoru (bílá)

Související články

Novinky z ostatních Charit

31. 8. 2022

Domov sv. Anežky České v Berouně se už 10 let stará o seniory s projevy demence

Milostivé léto Givt úvod Aktuálně ze sociálních služeb

19. 8. 2022

Milostivé léto je zpět. Pomozme zodpovědným dlužníkům zbavit se exekucí

Pomoc seniorům

21. 7. 2022

Osobní asistentka pomohla paní Bohumile prožít naplněné stáří. Pečovala o ni až do konce

mukařov Pomoc seniorům

11. 7. 2022

Dotek přináší radost a může i léčit. Senioři se setkali s terapeutickým koněm