Pomoc rodině, která přišla o všechno

19. 6. 2017 Příběhy pomoci

Pomoc rodině, která přišla o všechno

Stalo se to jednoho nedělního večera, kdy ve vesnici Gira v severougandském kraji Nebbi zažila rodina malé dívky Jovie největší šok v životě. Cestou domů z kostela dostali zprávu, že jejich příbytek a všechno uvnitř shořelo na popel.

Pomoc rodině, která přišla o všechno

Aby neštěstí nebylo málo, Joviin otec Simon, který je HIV pozitivní, není dostatečně silný a zdatný, aby postavil nové obydlí nebo sehnal materiál na stavbu.

Jovia je od roku 2008 podporována v programu Adopce na dálku®. Součástí příspěvků, které posílají dárci, je Fond speciální pomoci. Díky němu mohla rodina čerpat příspěvek na stavbu nového obydlí, koupit matrace, lůžkoviny, oblečení pro Jovii a několik nových předmětů do domácnosti.

Rodina je za pomoc vděčná. Jovie nám napsala: „Ráda bych poděkovala svému dárci a všem pracovníkům ugandsko-českého programu Adopce na dálku® za podporu, kterou moje rodina dostala. Ztratili jsme všechno v domě, včetně veškerého mého oblečení, lůžkovin a knížek. Nevěděla jsem, jak se budu moci vrátit do školy bez oblečení a pomůcek. S vaší pomocí jsem byla schopná si tyto věci znovu koupit a pokračovat ve studiu včas, bez přerušení. Děkuji vám mnohokrát. Ať všemohoucí Bůh žehná každému z vás.“

Jovie studuje s velmi dobrým prospěchem na internátní škole. Přejeme jí a celé rodině do života hodně štěstí a už žádné nešťastné události.

Pomoc rodině, která přišla o všechno Pomoc rodině, která přišla o všechno

Vlevo: Jovia ve zničeném obydlí.

Vpravo: Joviin bratr v nově zrekonstruovaném domku.

Související články

Uganda nemocnice Česká nemocnice v Ugandě

6. 8. 2022

V České nemocnici se narodila trojčata. Nejslabší zachránil přístroj zakoupený českými dárci

uganda nemocnice Česká nemocnice v Ugandě

29. 6. 2022

Jmenován nový ředitel České nemocnice v Ugandě

Uganda Aktuálně z Ugandy

21. 6. 2022

Založili rodinnou firmu na mýdlo, aby vydělali na školné

Uganda Česká nemocnice v Ugandě

21. 5. 2022

Těhotná žena se přestěhovala z ostrovů blíž k České nemocnici. To zachránilo miminku život