Pomoc rodině, která přišla o všechno

19. 6. 2017 Příběhy pomoci

Pomoc rodině, která přišla o všechno

Stalo se to jednoho nedělního večera, kdy ve vesnici Gira v severougandském kraji Nebbi zažila rodina malé dívky Jovie největší šok v životě. Cestou domů z kostela dostali zprávu, že jejich příbytek a všechno uvnitř shořelo na popel.

Pomoc rodině, která přišla o všechno

Aby neštěstí nebylo málo, Joviin otec Simon, který je HIV pozitivní, není dostatečně silný a zdatný, aby postavil nové obydlí nebo sehnal materiál na stavbu.

Jovia je od roku 2008 podporována v programu Adopce na dálku®. Součástí příspěvků, které posílají dárci, je Fond speciální pomoci. Díky němu mohla rodina čerpat příspěvek na stavbu nového obydlí, koupit matrace, lůžkoviny, oblečení pro Jovii a několik nových předmětů do domácnosti.

Rodina je za pomoc vděčná. Jovie nám napsala: „Ráda bych poděkovala svému dárci a všem pracovníkům ugandsko-českého programu Adopce na dálku® za podporu, kterou moje rodina dostala. Ztratili jsme všechno v domě, včetně veškerého mého oblečení, lůžkovin a knížek. Nevěděla jsem, jak se budu moci vrátit do školy bez oblečení a pomůcek. S vaší pomocí jsem byla schopná si tyto věci znovu koupit a pokračovat ve studiu včas, bez přerušení. Děkuji vám mnohokrát. Ať všemohoucí Bůh žehná každému z vás.“

Jovie studuje s velmi dobrým prospěchem na internátní škole. Přejeme jí a celé rodině do života hodně štěstí a už žádné nešťastné události.

Pomoc rodině, která přišla o všechno Pomoc rodině, která přišla o všechno

Vlevo: Jovia ve zničeném obydlí.

Vpravo: Joviin bratr v nově zrekonstruovaném domku.

Související články

Česká nemocnice v Ugandě

1. 12. 2023

Příběh z České nemocnice v Ugandě: Včasná léčba zachránila dítěti život

Aktuálně o pomoci v zahraničí

15. 11. 2023

Adopce na dálku® pomáhá 30 let

Aktuálně z Ugandy

6. 11. 2023

Od podlahy po střechu: Jak jsme proměnili Nemocnici sv. Josefa v Ugandě

Aktuálně z Ugandy

30. 10. 2023

Důležitá změna v programu Adopce na dálku®: Dopisy dorazí z Ugandy přímo do vašich schránek