Pomoc rodině, která přišla o všechno

19. 6. 2017 Příběhy pomoci

Pomoc rodině, která přišla o všechno

Stalo se to jednoho nedělního večera, kdy ve vesnici Gira v severougandském kraji Nebbi zažila rodina malé dívky Jovie největší šok v životě. Cestou domů z kostela dostali zprávu, že jejich příbytek a všechno uvnitř shořelo na popel.

Pomoc rodině, která přišla o všechno

Aby neštěstí nebylo málo, Joviin otec Simon, který je HIV pozitivní, není dostatečně silný a zdatný, aby postavil nové obydlí nebo sehnal materiál na stavbu.

Jovia je od roku 2008 podporována v programu Adopce na dálku®. Součástí příspěvků, které posílají dárci, je Fond speciální pomoci. Díky němu mohla rodina čerpat příspěvek na stavbu nového obydlí, koupit matrace, lůžkoviny, oblečení pro Jovii a několik nových předmětů do domácnosti.

Rodina je za pomoc vděčná. Jovie nám napsala: „Ráda bych poděkovala svému dárci a všem pracovníkům ugandsko-českého programu Adopce na dálku® za podporu, kterou moje rodina dostala. Ztratili jsme všechno v domě, včetně veškerého mého oblečení, lůžkovin a knížek. Nevěděla jsem, jak se budu moci vrátit do školy bez oblečení a pomůcek. S vaší pomocí jsem byla schopná si tyto věci znovu koupit a pokračovat ve studiu včas, bez přerušení. Děkuji vám mnohokrát. Ať všemohoucí Bůh žehná každému z vás.“

Jovie studuje s velmi dobrým prospěchem na internátní škole. Přejeme jí a celé rodině do života hodně štěstí a už žádné nešťastné události.

Pomoc rodině, která přišla o všechno Pomoc rodině, která přišla o všechno

Vlevo: Jovia ve zničeném obydlí.

Vpravo: Joviin bratr v nově zrekonstruovaném domku.

Související články

Uganda nemocnice Česká nemocnice v Ugandě

25. 4. 2022

Pětiletá ugandská dívka Madina se dostala k léčbě za pět minut dvanáct

Uganda děti s postižením hluchoněmé Aktuálně z Ugandy

15. 3. 2022

Handicap už dětem díky programu Adopce na dálku nebrání ve studiu

Uganda Malongwe Aktuálně z Ugandy

7. 2. 2022

Nová počítačová učebna pomůže ugandským studentům v přípravě na budoucí povolání

Uganda Adopce na dálku Aktuálně z Ugandy

16. 1. 2022

Uganda znovu otevírá školy, mnozí už se do nich ale nevrátí. Covid-19 jim sebral vzdělání