Probíhá sčítání Tříkrálové sbírky

22. 1. 2024

Probíhá sčítání Tříkrálové sbírky

Konečný výtěžek letošní, již 24. tříkrálové sbírky, bude znám během února. K dnešnímu dni je rozpečetěno a sečteno 73 % tříkrálových kasiček a průběžné výsledky svědčí o obdivuhodné štědrosti a solidaritě s lidmi v nouzi.

Z mnoha měst v pražské arcidiecézi hlásí místní Charity rekordní výtěžky. Patří k nim Vlašim, Roudnice nad Labem, Kralupy nad Vltavou, Mnichovice, Beroun či Kolín. Všichni vzkazují vděčná slova díků stovkám dobrovolníků, kteří se do sbírky zapojili. „Bez vás by to nešlo! Děkujeme také všem přispěvatelům. Moc si toho vážíme! Děkujeme, jste úžasní!“ píší koordinátoři Tříkrálové sbírky z Charity Beroun, kde výtěžek ve výši více než 353 tisíc korun pomůže provozovat terénní pečovatelskou službu pro seniory a nemocné.

Přes 200 koledníků se zapojilo do koledy na Mnichovicku. „Děkuji všem koledníkům i dárcům za skvělý pocit z tříkrálového koledování, návštěv, čekaných i nečekaných setkání a možnosti využít peníze smysluplně pro lidi v těžkých situacích v okolí Mnichovic,“ říká Lucie Procházková, ředitelka Farní charity Mnichovice. Děti podle ní letos přistoupily ke koledování s originalitou (viz netradiční koleda Tey, Timora a Jonatána) a s obětavostí (koledníka Jakuba neodradila ani zlomená noha, aby se ke kamarádům přidal, na koledu chodil s berlemi).

Charita Roudnice nad Labem zapojila do koledy 24 obcí na Podřipsku a Budyňsku. „V obcích se nám podařilo dát dohromady nadšenou partu lidí, kteří každý rok najdou dost dětí a dospělých, aby s nimi mohli šířit novoroční tříkrálové poselství ve své obci,“ říká potěšeně ředitelka roudnické Charity Marcela Lysáčková. „Mám radost, že se pro koledu nadchli děti i učitelé z řady škol a dokonce školek. Jejich nadšení a bezprostřední radost otevíraly srdce lidí, kteří neváhali přispět na dobrou věc.“ Výtěžek Tříkrálové sbírky, který přesáhl 429 tisíc korun, pomůže roudnické Charitě zrekonstruovat Azylový dům pro maminky s dětmi a zakoupit nový automobil pro terénní pečovatelskou službu.

Sčítání tříkrálového výtěžku završuje mnohoměsíční úsilí a koordinátoři sbírky jej očekávají s napětím. V Charitě Vlašim si závěr sbírky zpestřují tipovací soutěží. Výtěžek sbírky na Vlašimsku, který dosáhl 725 633 korun, nejlépe odhadla účetní Charity Vlašim paní Světluše Králová. „Kdo jiný by měl mít lepší odhad. Gratulujeme!“ usmívají se kolegové. Rekordní výtěžek využije Charita na rekonstrukci objektu pro nový Denní stacionář pro seniory a děti s kombinovaným postižením.

Ačkoli tříkrálové koledníky již letos v ulicích měst a obcí nepotkáte, Tříkrálová sbírka neskončila, pokračuje online až do konce dubna. Nadále ji můžete podpořit prostřednictvím virtuální online kasičky na www.trikralovasbirka.cz. Děkujeme!

K virtuální kasičce

Související články

Tříkrálová sbírka

13. 2. 2024

Arcibiskup Jan Graubner poděkoval koledníkům Tříkrálové sbírky

Tříkrálová sbírka

2. 2. 2024

Tříkrálová sbírka hlásí dosud nejvyšší výnos. Děkujeme!

Aktuálně z Běloruska

24. 1. 2024

Tříkrálovou koledu znají i v Bělorusku. Tradici udržují „adoptované děti“

Tříkrálová sbírka

17. 1. 2024

Paní Jana se postavila na vlastní nohy i díky Tříkrálové sbírce