Paní Jana se postavila na vlastní nohy i díky Tříkrálové sbírce

17. 1. 2024 Příběhy pomoci

Paní Jana se postavila na vlastní nohy i díky Tříkrálové sbírce

Partner ji psychicky i fyzicky týral. Byla na dně, všemu zlému přihlížely i jejich malé děti. Paní Jana našla pomoc v Azylovém domě sv. Gerarda, jedné z mnoha charitních služeb, kterou podporuje i Tříkrálová sbírka.

„Když k nám paní Jana přišla, působila velmi nervózně, nejistě, neměla vůbec žádné sebevědomí,“ říká sociální pracovnice Lucie Smíšková. Jana na bolestivé období vzpomíná se slzami v očích: „Už jsem to chtěla i vzdát.“ Nakonec ale našla sílu a od tyrana utekla. Jejím přechodným domovem, útočištěm a oporou se stal Azylový dům sv. Gerarda pro rodiny s dětmi v tísni, který Arcidiecézní charita Praha provozuje v Brandýse nad Labem.

Paní Jana získala bezpečné zázemí a klid. Začala na sobě pracovat. Ve spolupráci s psychoterapeutkou začala postupně znovunabývat sebejistotu. Velkou oporou pro ni byla i skupinová terapie, kde si dávaly vzájemně oporu maminky procházející podobnými problémy. Po roce je paní Jana sebevědomou ženou, která je schopná řešit svou situaci. Lépe zvládá výchovu dětí a našla si práci. „Určitě se nám s dětmi žije líp než před tím. Jsem v klidu, nemám deprese a nebojím se, co přijde zítra,“ uzavírá Jana minulost a vyhlíží lepší budoucnost.

Pomoc pro 1100 rodičů a dětí v nouzi

Azylový dům sv. Gerarda provozuje Arcidiecézní charita Praha už 20 let. Je určen pro rodiny s dětmi, které se dostaly do tíživé životní situace spojené se ztrátou bydlení. Za dobu své existence podpořil Azylový dům 1 100 rodičů a dětí. Službu každoročně podporuje výtěžek Tříkrálové sbírky.

Reportáž z Azylového domu sv. Gerarda odvysílala Česká televize v rámci benefičního tříkrálového koncertu (od 32. minuty). Koncert ke zhlédnutí ze záznamu nabízí ivysílání České televize.

Záznam koncertu

Související články

Tříkrálová sbírka

13. 2. 2024

Arcibiskup Jan Graubner poděkoval koledníkům Tříkrálové sbírky

Tříkrálová sbírka

2. 2. 2024

Tříkrálová sbírka hlásí dosud nejvyšší výnos. Děkujeme!

Aktuálně z Běloruska

24. 1. 2024

Tříkrálovou koledu znají i v Bělorusku. Tradici udržují „adoptované děti“

Tříkrálová sbírka

22. 1. 2024

Probíhá sčítání Tříkrálové sbírky