Půjčka mi pomohla být více soběstačný (Zambie)

Půjčka mi pomohla být více soběstačný (Zambie)

Pan WILLIE KAPANGA, vdovec, otec pěti dětí z chudinské čtvrti Kyawama v zambijském Solwezi byl na sklonku minulého roku jedním z rodičů, kteří si od Arcidiecézní charity Praha půjčili finanční obnos na drobné podnikání. Založil si malý obchůdek se smíšeným zbožím. Svou půjčku splatil a díky obchůdku má nyní stálý příjem.

Půjčka mi pomohla být více soběstačný„Když Charita zahajovala druhou fázi projektu, rozhodl jsem se zapojit. Vyplnil jsem formulář a má žádost byla úspěšně vyřízena. Za několik dnů jsem obdržel finanční půjčku na půl roku,“ říká pan Kapanga.

„Malý přístřešek před naším domem u cesty jsem přestavěl na obchůdek. Měří sice jen 2×2 metry, ale pro tento účel stačí. Na pronájem stánku na tržišti nemám. Ve stejný den, kdy jsem obdržel půjčku, jsem ve velkoobchodu ve městě nakoupil trvanlivé potraviny, mýdlo, prací prášek, toaletní papír, stolní olej, svíčky, zápalky, limonády, sůl, cukr, vejce a sladkosti a prodávám je kolemjdoucím. Kromě dne, kdy jdeme do kostela, mám stále otevřeno. Prodávám ale sám, své děti do obchodu raději nepouštím. Děti, sladkosti a jídlo – to by nedopadlo dobře. V blízkém okolí jsou také další obchůdky, někdy mám vice zákazníků, jindy méně. Je zde konkurence. Mým cílem proto je si v budoucnu koupit šicí stroj. Budu šít přímo zde před svým obchodem a budu víc soběstačný. Můj syn je v programu Adopce na dálku® již sedm let, ale mám ještě další děti, které chodí do školy. Potřebuji pro ně peníze na školní poplatky, také na jídlo a ošacení. Vše se zdražuje,“ dodává pan Kapanga.

„Je to poprvé, kdy jsem se odvážil pustit se do soukromého podnikání a možnost půjčit si peníze mi skutečně pomohla. Banka by mi půjčku neposkytla, nemám trvalé zaměstnání. Děkuji Arcidiecézní charitě Praha a pracovníkům programu Adopce na dálku®, kteří nám vyšli vstříc. Bůh vám žehnej!“

„Pan Kapanga vrátil svou půjčku ještě před vypršením splatnosti,“ informuje Aleš Vacek, zástupce Arcidiecézní charity Praha v Zambii. „Další, již třetí fáze malých finančních půjček pro rodiče dětí v programu Adopce na dálku® začíná v září.“

Pomozte dalším rodičům dětí z programu Adopce na dálku® k soběstačnosti

Související články

Aktuálně o pomoci v zahraničí

29. 2. 2024

Adopce na dálku® mění sny v realitu. Příběh indické dívky Joyline

Česká nemocnice v Ugandě

12. 2. 2024

Josef: „Málem jsem zemřel, ale Česká nemocnice v Buikwe mi zachránila život.“

Aktuálně o pomoci v zahraničí

9. 2. 2024

Zdravotníci – absolventi programu Adopce na dálku® bojují s cholerou v Zambii

Aktuálně z Ugandy

1. 2. 2024

Mimořádný dar změnil budoucnost 10 chudých rodin v Ugandě