Rozšířili jsme pomoc cizincům do dvou nových poboček Odboru azylové a migrační politiky MV

3. 6. 2016

Rozšířili jsme pomoc cizincům do dvou nových poboček Odboru azylové a migrační politiky MV

Arcidiecézní charita Praha poskytuje nově cizincům asistenci na dvou pražských pobočkách Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra. Služby jsou poskytovány v rámci projektu „Zapojení streetworkerů z řad cizineckých komunit do integrace cizinců“, který je spolufinancovaný z programu Ministerstva vnitra „Integrace cizinců 2016“.

Již v předchozích letech jsme mohli díky tomuto projektu poskytovat asistenci cizincům na pracovištích Ministerstva v Mladé Boleslavi a Příbrami a také zajišťovat terénní práci na území Prahy a Středočeského kraje. Nově pomáháme cizincům s vyplněním formulářů, kompletací a kontrolou dokumentace, tlumočením a poradenstvím i na pobočkách v Praze 4-Cigánkova a Praze 3-Koněvova.

„Jsme si jisti, že odborná a bezplatná pomoc bude pro cizince bezpečnou alternativou klientského systému, který zneužívá právě neznalosti jazyka a složité orientace v pobytové agendě cizinců,“ sděluje Pavlína Jilečková ze střediska Migrace, která pracuje v tomto projektu již několik let.

Související články

Naše pomoc uprchlíkům

6. 7. 2022

Do pomoci uprchlíkům zapojila Charita kněze. Dodává jim sílu vše zvládnout

Naše pomoc uprchlíkům

18. 6. 2022

Pomáháme stovce uprchlíků v ubytovně v Praze-Modřanech

Naše pomoc uprchlíkům

13. 5. 2022

Vyděsilo je hučení větráku i letící letadlo

Ukrajina Naše pomoc uprchlíkům

5. 5. 2022

Válka rozdělila Juliinu rodinu. Manžel si novorozeného syna nepochová