Tříkrálovou sbírku podpořil prezident republiky Petr Pavel

8. 1. 2024

Tříkrálovou sbírku podpořil prezident republiky Petr Pavel

Prezident republiky podpořil největší dobročinnou sbírku v naší zemi v pátek 5. ledna na Arcibiskupství pražském, kam zavítal na pozvání pražského arcibiskupa Mons. Jana Graubnera.

Za zvuku zvonů, které provázejí příchod nejvzácnějších hostů, přichází hlava státu do sálu Arcibiskupského paláce, kde tři koledníci Tříkrálové sbírky z Arcidiecézní charity Praha právě zahajují svou koledu. Tři děti v kostýmech králů se zlatými korunkami na hlavách přišly i sem popřát požehnaný nový rok a požádat o podporu pro lidi v nouzi. „Bylo vidět, že nás pan prezident pozorně poslouchá. Byl velmi milý, přispěl nám do kasičky, pochválil nás a udělal si s námi fotografii,“ řekl potěšeně jeden z koledníků, dvanáctiletý Josef. Na koledování na Arcibiskupství se moc těšil. „Nikdy mi tři králové nepřišli tak důležití jako tentokrát,“ vystihl důstojnost chvíle Josef, který v Tříkrálové sbírce koleduje každoročně.

Kolednice Maruška doprovodila zpěv hrou na housle: „Měla jsem velkou trému, ale když vešel pan prezident do sálu, kde jsme zpívali, jako by vešel můj děda. Najednou s ním přišla taková milá pohoda jako doma.“

„Těší nás, že Tříkrálovou sbírku podporuje široká veřejnost i významné osobnosti naší země,“ uvedl Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha, který malé koledníky na Arcibiskupství pražské doprovázel. „Prezidentova účast v naší sbírce je výrazem solidarity a empatie vůči těm, kdo se ocitají v tíživé sociální situaci. Vždy jsme nesmírně poctěni podporou významných osob, která je povzbuzením v našem poslání pomoci potřebným. Oceňujeme prezidentův zájem o dobročinné projekty a věříme, že svým příkladem inspiruje i další k podobným činům solidarity. Společně můžeme dosáhnout více a pomoci těm, kdo naši pomoc skutečně potřebují.“

Setkání s koledníky v domovské obci na Roudnicku

Prezident Petr Pavel se s koledníky Tříkrálové sbírky setkal ještě jednou, tentokrát ve své domovské obci na Roudnicku, kam vyrazil se svou ženou Evou během víkendu.

Tři krále vyslala na koledu Charita Roudnice nad Labem, která plánuje z výtěžku sbírky opravit Azylový dům pro matky s dětmi a zakoupit nový automobil do pečovatelské služby. Děkujeme za podporu!

Související články

Tříkrálová sbírka

13. 2. 2024

Arcibiskup Jan Graubner poděkoval koledníkům Tříkrálové sbírky

Tříkrálová sbírka

2. 2. 2024

Tříkrálová sbírka hlásí dosud nejvyšší výnos. Děkujeme!

Aktuálně z Běloruska

24. 1. 2024

Tříkrálovou koledu znají i v Bělorusku. Tradici udržují „adoptované děti“

Tříkrálová sbírka

22. 1. 2024

Probíhá sčítání Tříkrálové sbírky