Začala dobročinná aukce uměleckých fotografií z tříkrálového koledování

15. 1. 2024

Začala dobročinná aukce uměleckých fotografií z tříkrálového koledování

Na dobročinné aukční platformě Dobrobot.cz odstartovala tento týden online aukce tří uměleckých fotografií z tříkrálového koledování na Valašsku. Černobílé snímky jsou dílem fotografa Josefa Vrážela a představují unikátní spojení umění a tradice. Výtěžek aukce podpoří Tříkrálovou sbírku Charity Česká republika.

Fotograf Josef Vrážel věnoval do aukce na Dobrobot.cz celkem tři černobílé snímky, které zachycují mimořádné okamžiky z tříkrálové koledy v atraktivních kulisách rázovitého Valašska. Každá fotografie v sobě nese svérázný příběh koledníků putujících za každého počasí tímto nádherným krajem, aby přinesli požehnání do domů rozptýlených mezi kopci a údolími. Jeho fotografie vynikají svou autentičností a jeho umělecký přístup a technika černobílé fotografie přidávají každému dílu hloubku a jedinečný výraz.

Všechny tři černobílé fotografie jsou s profesionální precizností vytištěny na barytu ve FotoŠkoda, adjustované pod sklem v tmavě hnědém dřevěném rámu (vnitřní rozměr 50 x 70 cm) a opatřeny certifikátem s podpisem autora Josefa Vrážela. Zároveň jsou součástí většího souboru (Tříkrálové koledování na Valašsku), který vznikal v letech 2016 až 2023. Fotografie ze série Tříkrálové koledování na Valašsku byly na přelomu prosince a ledna vystaveny v Galerii Vinohradská 12 v rámci výstavy „My tři králové jdeme k vám…“

V druhé polovině ledna (od 19. 1 2024) se chystá výstava Josefa Vrážela v prestižní pražské Leica Gallery, kde bude možné obdivovat širší portfolio jeho děl.

Aukce na Dobrobot.cz je výjimečnou příležitostí pro všechny, kdo chtějí podpořit Tříkrálovou sbírku a zároveň se stát majiteli mimořádného uměleckého díla.

Platformu DOBROBOT provozuje nezisková organizace Nadační fond Dobrobot a jejím smyslem je podporovat prostřednictvím dobročinných aukcí veřejně prospěšné organizace v jejich činnosti. Z dobročinných aukcí zůstává 5 % na provozní náklady pro Nadační fond Dobrobot, 95 % výtěžku z aukce připadne vybrané organizaci, v tomto případě tedy Třírálové sbírce Charity Česká republika.

Chci navštívit stránky aukce

Související články

Tříkrálová sbírka

13. 2. 2024

Arcibiskup Jan Graubner poděkoval koledníkům Tříkrálové sbírky

Tříkrálová sbírka

2. 2. 2024

Tříkrálová sbírka hlásí dosud nejvyšší výnos. Děkujeme!

Aktuálně z Běloruska

24. 1. 2024

Tříkrálovou koledu znají i v Bělorusku. Tradici udržují „adoptované děti“

Tříkrálová sbírka

22. 1. 2024

Probíhá sčítání Tříkrálové sbírky