Ženám pomohou krejčovské kurzy, žákům doučování

Ženám pomohou krejčovské kurzy, žákům doučování

Gundlupet, město na jihu indického státu Karnátaka, je místem s vysokou mírou nezaměstnanosti a velmi nízkou úrovní vzdělávání. Prostřednictvím projektu ve spolupráci s kongregací sester voršilek cílíme na tyto potíže místních.

Více než dvě stovky žáků páté až sedmé třídy základní školy usedají pravidelně jednou týdně k počítačům, aby se naučili obsluhovat základní programy. Další skupině žáků se dostává speciálního doučování. Bylo vybráno šest desítek dětí, kterým dělá učení z různých důvodů potíže a za svými spolužáky proto zaostávají. Učitelé jim poskytují individuální péči, speciální pozornost pak věnují angličtině. Ta, podobně jako znalost práce na počítači, usnadní jednak cestu za dalším vzděláváním, především však zvýší šance uplatnit se v budoucnu na pracovním trhu.

První zakázkou jsou školní uniformy

Třetí aktivitou ročního projektu je krejčovský výuční kurz pro 30 dívek a žen s nedokončeným vzděláním. Během jednoho roku se učí připravovat střihy, navrhovat modely, šít oděvy a zdobit je výšivkami. Jejich první zakázkou jsou školní uniformy pro 500 žáků. Po absolvování kurzu budou mít možnost založit si své vlastní podnikání, najít práci v textilní výrobě nebo menších obchůdcích a krejčovstvích. Možnosti uplatnění jsme prověřili ještě před začátkem kurzů, proto víme, že ženy dokážou nabyté dovednosti dobře uplatnit.

Více informací o projektu

Pomáhejte nám pomáhat!
 

Navštivte Penzion u sv. Kryštofa

Využijte služeb našeho penzionu.
Praha 10 - Záběhlice

TEL. 272 769 371