Adopce na dálku® změnila Ibrahimovi z Ugandy život

Adopce na dálku<sup>®</sup> změnila Ibrahimovi z Ugandy život

Ibrahim se narodil do chudé venkovské rodiny. Rodiče se živili jako rolníci. Neměli dost peněz na to, aby zabezpečili početnou rodinu. Ibrahim a jeho sourozenci často chyběli ve škole, protože neměli zaplacené školné. Několikrát museli školu změnit kvůli dluhu na školném, který rodiče nedokázali splatit.

Přišly však ještě horší časy. Ibrahimův táta a krátce na to i maminka zemřeli. Dětí se ujali příbuzní, ale nemohly zůstat všechny pohromadě. A tak ztratily lásku rodičů a blízkost jeden druhého i perspektivu lepší budoucnosti.

Ibrahim získal novou rodinu u své tety, která měla několik vlastních dětí. Chudou rodinu živilo jen to, co vypěstovali na malém políčku poblíž chatrče, kde žili. V novém bydlišti chlapec ani nenastoupil do školy. Pomáhal doma a na poli celý trimestr.

Život se začal obracet k lepšímu

Jako zázrakem se do vesnice právě rozšiřoval program Adopce na dálku®. Ibrahim se mohl vrátit do školy! Do jeho života přišla jistota. Jistota, že může chodit do školy a že ho už nikdy učitel nepošle kvůli nezaplacenému školnému domů.

Ibrahim dokončil základní školu a pokračoval na střední. Učil se dobře. Výborné maturitní výsledky mu otevřely dveře do jedné z nejlepších ugandských univerzit. Získal inženýrský diplom a krátce na to práci ve stavební firmě.

Práce ho baví a s každým projektem získává nové zkušenosti a dovednosti. Má na starosti odvodňovací systémy při stavbě silnic a dálnic, vodovody a čistírny odpadních vod. Práce ho zavedla i do zahraničí, řešil projekty v Ghaně, Keni, Rwandě a brzy odcestuje do Egypta.

Ibrahim založil rodinu, má dvě děti. Koupil pozemek, kde plánuje postavit dům.

Dárce byl mým vzorem a inspirací

Ibrahim vzpomíná: „Když jsem byl malý, rád jsem stavěl. Pamatuju, jak jsem postavil kurník a králíkárnu. Pak jsem získal přítele pana Josefa z České republiky, který je stavebním inženýrem. Podporoval mě 13 let ve studiích. Byl mým vzorem a inspirací. Vybral si právě mě, jakoby věděl, že jednou půjdu v jeho šlépějích. V dopisech mě povzbuzoval, abych na sobě tvrdě pracoval. Dodnes žasnu nad tím, jaká změna se v mém životě odehrála. Je až neskutečné, co jsem mohl díky podpoře pana Josefa dokázat. Děkuji Vám! Chci nyní stejným způsobem pomáhat dětem mých příbuzných a později dalším sociálně znevýhodněným dětem!“

Darujte vzdělání dalším dětem, které čekají na podporu.

Související články

Aktuálně o pomoci v zahraničí

15. 11. 2023

Adopce na dálku® pomáhá 30 let

Aktuálně z Ugandy

6. 11. 2023

Od podlahy po střechu: Jak jsme proměnili Nemocnici sv. Josefa v Ugandě

Aktuálně z Ugandy

30. 10. 2023

Důležitá změna v programu Adopce na dálku®: Dopisy dorazí z Ugandy přímo do vašich schránek

Aktuálně o pomoci v zahraničí

5. 10. 2023

30 let zahraniční pomoci: Desetitisícům chudých rodin a dětí jsme změnili život k lepšímu